Diğer Estetik Cerrahi

Genital Estetik, Vajina Estetiği, Labioplasti, Vajinismus Tedavisi

Labioplasti ameliyatı, genital bölgede, dudaklardaki şekil bozukluklarına, büyüklüğe ve gevşemelere çözüm getiren, genital estetik ameliyatlarındandır. Estetik cerrahlar tarafından tedavi edilir.
Genital Estetik, Vajina Estetiği, Labioplasti, Vajinismus Tedavisi.

Genital bölgede estetik görünüm için, vajina problemlerine göre kadın doğum uzmanları ile birlikte ameliyat edilebilmektedir.

Genital Estetiği Niçin Yapılır?

Günümüzde cinsel hayatın önem kazanması ile, kişilerin cinsel bölgesinde şekil düzgünlüğünün olması, kendilerine güvenmek için, partnerleri ile sağlıklı bir cinsel birliktelik yaşamaları için gerçekleştirilen cinsel estetik ve tıbbi ameliyatlardır. Cinsel bölgede bir bütün olarak estetik görünüm kazandırmak için yapılan ameliyatlara Genital Estetiği denir.  

Vajina Estetiği, Vajina Daraltılması, Vajinaplasti

Çeşitli sebeplerden vajina bölgesinde genişlemeler olur. Vajina daraltılması işlemine Vajina Estetiği ameliyatı denir. Bu ameliyatın bir diğer adı VAJİNOPLASTİ'dir. Bu ameliyatta vajina aynı zamanda sıkılaşmış olur. Birden fazla doğumu normal doğum ile doğurmuş kişilerde vajina genişlemesi olmaktadır. Bazen de doğum yapmasa da vajinası geniş olan kadınlarda bulunmaktadır. Bu kişilere bu ameliyat yapılır. Hem lokal hem de genel anestezi ile yapılabilir. Ameliyattan 5 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Günümüzde artık kadınlar, cinselliklerini daha bilinçli yaşamaktadır. Eskiden konuşmaktan çekindikleri cinsel bölge problemlerini gerek doktorlarla gerekse yakın dostları rahatlıkla konuşabilmektedirler. Problemler konuşulmasa da, artık cinsel bölge, vajina şekilleri daha rahat konuşulmaktadır. İnternet sayesinde normal şekil daha iyi gözlemlenebilmektedir. Genital organının görünümünün, normal şekilden farklı olduğunu gözlemlemek ve farkında olmak, kadınların cinsel hayatında özgüven eksikliğine sebep olmakla beraber, cinsel yaşamında mutsuzluklara sebep olmaktadır. Bu ameliyatlar günümüzde hem plastik cerrahlar hem de kadın doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Genital bölge problemlerde, memnuniyetsizlikleri gidermek için Vajinoplasti tek başına yeterli ise, bu ameliyatları Kadın doğum uzmanlarının, jinekologların yapmasını gerektiğine inanıyoruz. Vajina, anatomik yapısı açısından, jinekologların, kadın doğum doktorlarının uzmanlık alanına girmektedir. Eğer labioplasti ile yapılacak bir vajinoplasti ameliyatı ise ameliyatlarımızda plastik cerrah ve kadın doğum uzmanı beraber girmektedir.

Labioplasti Nedir?

Cinsel bölgede küçük dudakların onarımı ile ilgili işleme LABİOPLASTİ denir. Normalden fazla dudakların dışa çıktığı durumlarla karşılaşılmaktadır. Kadınlar genital bölgeleri hakkında günümüzde artık daha rahat birbirleri konuşabilmektedir. İnternetten de genital anatomisinin normal şekillerini inceleyebilmektedirler. Bazen de partnerlerinin kendilerine belirtmesi ile genital bölgesinde şekil bozukluklarını öğrenebilmektedirler. Bu durumda cinsel, hijyen ve estetik rahatsızlıklar yaşanmaktadır. İç çamaşırından, bikiniden dışarıdan farkedilir. Dış ve iç dudaklar normalden büyük ve sarkmıştır.

Bu ameliyatla dudaklara olması gereken normal şekil verilir. Hastanın konforu ve daha başarılı bir cerrahi işlem için Genel anestezi tercih edilir. Lokal anestezi ile de yapılabilir. İyileşme süresi 15 gündür. Kadınların bakire olması bu ameliyata engel durum değildir. Kızlık zarına dokunulmaz. İdrar problemleri yaşanmamaktadır. Doğum yapmaya engel bir durum yoktur. Sadece labioplasti ameliyatı tek başına yeterli ise plastik cerrahlar tarafından yapılabilir. Amaç estetik görünüm kazandırmak, şekil bozukluklarını gidermektir. Genital bölge konusunda profesyonelliği olan plastik cerrahlar tarafından bu ameliyat yaptırılmalıdır. Kadın plastik cerrah veya bayan estetik doktoru bulunmaktadır.

Vajinismus Tedavisi

Günümüzde kadınların istem dışı, cinsel birleşmede yaşadıkları kasılma problemi olan vajinismusun tedavisi bulunmaktadır. Vajinismus Tedavisi, psikologlar tarafından, cinsel terapi seanslarında tedavi edilir. Tedavide başarı oranı % 100 olup, çiftlerin cinsel yaşamlarında mutlu olmaya başladıkları bir terapidir. Cinsel Terapi, bu terapi konusunda deneyimli cinsel terapistler tarafından tedavi edilir. İnternet sayfamızda, estetik yazılar bölümünde, ruh esttiği bölümünde, bu konu hakkındaki yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.  Eşinizle veya partnerinizle, bu sıkıntı, psikolojisinizi etkilemesin. Çözümü ve tedavisi çok kolay. 

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2018 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.