Diş Estetiği Blog

Bembeyaz Dişlerin Sırrı, Estetik Diş Hekimleri

Diş temizliği uygulamasına gelen kişilerin en çok sorduğu sorular arasında, “Her zaman bembeyaz dişlere sahip olmayı, bazı kişiler nasıl başarıyor? İnternette diş beyazlatıcı ürünler çok araştırılmaktadır. Peki bazı kişilerin, her zaman bembeyaz dişlere sahip olmasının sırrı ne?
Bembeyaz Dişlerin Sırrı, Estetik Diş Hekimleri.

Diş minesi renginin bembeyaz olması için estetik diş hekimleri tarafından porselen lamina, bonding ve diş beyazlatma uygulamaları yapılmaktadır.

Diş Beyazlatma Bleaching

Diş beyazlatma uygulaması sonrasındaki beyaz renk, en 2 yıl kalıcılığını korumaktadır. Kalıcılık süresi, diş hekimi tarafından ev tipi diş beyazlatma uygulamasının, kişiler tarafından yapılması ile artmaktadır. Dişlerinin düzenli ve doğru fırçalanması, kalıcılık süresini artıracaktır. Sigara, kahve ve çay tüketimlerinin olup olmaması da kalıcılık süresini artıracaktır. Lazerle diş beyazlatma teknolojisi ile diş beyazlatma, diş hekimleri tarafından yapılmaktadır. İki tip beyazlatma vardır. Biri diş hekimi tarafından ofis tipi beyazlatma (bleaching). Ofis tipi bleaching uygulaması, diş kliniğinde 1-1.5 saat sürmektedir. Özel jeller kullanarak, diş rengi açılır. Sonrasında ev ortamında kişilerin diş beyazlatması yapması gerekmektedir. Ofis tipi diş beyazlatmayı yapan diş hekimi tarafından, özel şeffaf bir aparat, kişilere verilir. Bu aparat, kişiye özel hazırlanır. Jel ile evde nasıl kullanılacağını, uygulamayı yapan diş hekiminden öğrenmek daha doğru olmaktadır. Ev tipi diş beyazlatma uygulaması, diş hekimleri tarafından evde yaptırılan, diş beyazlatma uygulamasının devamıdır. İnternette araştırırken, “evde diş beyazlatma yöntemleri” bulabilirsiniz. Ev tipi uygulaması ile bu yöntemler farklıdır. İnternet sayfamızda diş estetiği bölümünde ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

Porselen Lamina, Yaprak Porselen, Yaprak Diş, Zirkonyum Kaplama

Bir diğer bembeyaz dişlerin sırrı Porselen Lamina uygulamasıdır. Ömür boyu kalıcı sonuçları olan ve sigara v.b tüketimlerden etkilenmeyen bir uygulamadır. Diş estetiği uygulamalarından olan porselen lamine ile her zaman bembeyaz dişlere sahip olmak çok kolaydır. Dişler aşındırılmadan, yaprak porselen dişler, kişilerin kendi dişlerine yapıştırılır. Kişiler kendi dişleri gibi kullanırlar. Karşıdan bakıldığında yaprak porselenler fark edilmemektedir. Doğru yaprak porselen renk seçimi ile orjinal dişlerden ayırt edilmesi zordur. Televizyonda, sosyal medyada v.b çoğu kişide sürekli bembeyaz dişlere sahip olan insanların çoğunda yaprak porselenler bulunmaktadır. Uygulamayı yapan estetik diş hekimi, kişilere gülüş estetiği tasarımı da planladığından, bembeyaz ve güzel gülüşlere sahip olan insanların sayısı artmıştır. Laminate porselen uygulaması için, diş hekimine 2 kez gelmeniz yeterlidir. İlk görüşmede yaptırmaya karar verirseniz, ölçü alınır. 2.ci seansınızda yaprak dişler yapıştırılır. Aynı gün uygulama sonrası, sosyal hayatınıza rahatlıkla dönebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiyi, diş estetiği bölümümüzde, laminate porselen uygulamalarında bulabilirsiniz. 

Peki Dişler Neden Sararır?

Diş lekelenmelerinin, sararmasının, koyulaşmasının birçok sebebi vardır. Çay, sigara ve kahve tüketimi etkilemektedir. Çok sık antibiyotik kullanımı, renk değişimine sebep olabilmektedir. Bazı kişilerin doğuştan ten renkleri gibi, diş rengide kalıtsaldır. Evde diş beyazlatma ürünleri ve tozları, önceleri dişlerde beyazlık sağlar, fakat kullandıkça dişlerin sararmasına sebep olmaktadır.  

Diş renginden memnun olmayan herkesin dişleri beyaz ve estetik olabilir. Estetik diş hekimleri hem bembeyaz dişlere sahip olmanızı sağlıyor hem de estetik bir gülüş kazandırıyor.

Beyaz gülmek iletişimlerde etkilidir…

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2018 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.