Diş Estetiği Blog

Diş Beyazlatmak mı Diş Temizliği mi, Can A Dental Cleaning Whiten Your Teeth?

Diş temizliği ile diş beyazlatma birbirinden farklı diş uygulamalarıdır. Kalıcı hiçbir zararı tespit edilmemiş, diş beyazlatma uygulaması, uygulama sonrası, dişte hassasiyet yapabilmektektedir. İlk 24-48 saat içerisinde hassasiyet geçmektedir.
Diş Beyazlatmak mı Diş Temizliği mi, Can A Dental Cleaning Whiten Your Teeth?.

Diş temizleme uygulamasında, ağız içinde oluşan diş taşları temizlenir ve oluşan enfeksiyonların tedavisi yapılır. Uygulama sonunda, diş rengi doğan rengine dönüşür. Diş beyazlatma da ise, diş renginin birkaç ton açılması gerçekleştirilir. Kişilerin doğal diş renkleri, beyaz olmayabiliyor. Bu uygulamaların dişlere bir zararı yoktur.

Diş Beyazlatma Zararlı mıdır?

Diş beyazlatma uygulamasının tespit edilen kalıcı bir zararı bulunmaktadır. Diş ağartma işlemi için internette bir çok uygulama önerilmektedir. Diş hekimi tarafından sakıncalı görülen bir çok uygulama önerilebilmektedir. İnternette okuduğunuz bilgiyi, iyice araştırmak, dişlerin zarar görmemesi açısından önemlidir.

Diş hekimi veya diş hekimleri tarafından yapılan diş beyazlatma uygulaması sonrası, ilk haftalarda, gıda tüketimlerine dikkat etmek gerekir. Sigara, çay ve kahve v.b diş renginde oldukça etkili tüketimlerdir. Uygulama sonrası, ilk haftalarda şarap, kahve, çay ve sigara tüketimine dikkat edilmesi önemlidir.

Dişlerde oluşan sararmaları, lekelenmeleri veya renklenmeleri gidermek için, diş hekimleri tarafından uygulanan diş beyazlatma işlemi, kişilerin en çok yaptırdığı estetik diş hekimi uygulamalarındandır. Birçok insan dişlerinin sağlıklı olmasından daha çok, dişlerin beyaz olmasına önem vermektedir. Dişlerin sarı renkte olması veya koyu renk görünmesinin birçok sebebi vardır. Sigara, kahve, şarap ve çay tüketimi, diş renklenmelerini artırmaktadır. Ayrıca sürekli antibiyotik kullanımı da, diş renginin değişmesine sebep olmaktadır. Diş beyazlatma ile ilgili yöntemleri, internet sayfamızda, diş estetiği bölümünde inceleyebilirsiniz.

Diş Temizleme Düzenli Yaptırılmalı mı?

Ağız ve diş sağlığı, vücuttaki diğer hastalıkları önlemek için önemlidir. Ağız içindeki bakteri oluşumları, vücuda zarar verebilmektedir. Diş temizliği ile plak ve tartar oluşumu temizlenir. Bu da diş eti hastalıklarının oluşmasını engeller. Düzenli diş temizliği yapılmaması, diş eti hastalıklarının ilerlemesine sebep olabilir. Bazı insanların çok fazla ağzı kurur. Ağız kuruluğunun sürekli olması, vücudun bağışıklık sisteminin olumsuz etkilenmesine sebep olur. Diş eti hastalıklarının fazlalaştığının belirtisidir. Bu olumsuzluklar, ağızdaki dokulara ve kemiklere de zarar verir. Kapsamlı diş tedavilerini gerektirir.

Yılda 1 kez mutlaka diş temizleme yaptırılmalıdır. Düzenli olarak dişlerin ve dilin fırçalanmasını gerekir. Diş yüzeylerini iyi fırçalamak gerekir. Diş yüzeylerinin iyi temizlenmemesi, diş plağının oluşumunu sağlar. Zamanla diş taşı oluşur. Her dişte olan istenmeyen bir oluşum, başka ağız sağlığı problemlerini artırır. Diş taşı temizlenmediğinde, diş etinin çekilmesine sebep olur. Zamanla dişlerin kaybolmasına ve ağız kokusuna sebep olur. Kalp hastalıklarının ilerlemesini de tetikler.

Her Zaman Bembeyaz Dişlere Sahip Olan İnsanların Sırrı

Bazı kişilerin her zaman bembeyaz dişleri vardır. Çoğu kişi hiç mi renklenme olmuyor, hiç mi çay veya kahveden etkilenmiyor mu diye düşünmektedir.

Estetik diş uygulamalarında her zaman bembeyaz dişlere sahip olmanın yöntemi, porselen lamina, zirkoyum diş, bonding diş uygulamalarıdır. Bu yöntemlerin kendi için de kullanım süresi farklılıkları vardır. En kaliteli ve kalıcı yöntem, porselen lamina uygulamasıdır. Yaprak porselen diş uygulaması olarak ta bilinen bu diş estetiği uygulamasında, dişler kesilmeden ve aşındırılmadan, yaprak porselenler, dişlere yapıştırılır. Altta orijinal dişiniz durur. Üzerine yapıştırılır. Eğer dişlerin boylarında eşitsizlikler veya aralarında boşluklar varsa, 2 seansta kişiler kendine özel gülüş tasarımına kavuşabilmektedirler. İlk seansta dişlerden ölçü alınıp, 2.seansta bembeyaz dişlerle istenilen davete gidilebilir.

Estetik Memento diş hekimleri dişleri aşındırmıyor veya kesmiyor. Kişilerin kendi zayıf dişlerine de yapıştırılıyor. Bonding, zirkonyum ve yaprak porselen diş uygulamalarının birbirinden farkını ayrıntılı öğrenmek için, ana sayfamızda diş estetiği bölümünü ziyaret edilebilir. En önemli fark, uygulamanın avantajına göre fiyat farklılığıdır.

Beyaz dişler iletişimde ve özgüvene sahip olmada etkilidir. Günlük yaşantımızda, kahve, çay v.b dişlerin rengini değiştirmemesi için, konservatif diş tedavileri, günümüzde çok başarılı bembeyaz dişlere kavuşmanın tedavisidir. Sadece beyaz dişlere kavuşmak için değil, diş bozukluklarını kapatmak içinde yapılan tedavilerdir. Tırnak kalınlığında, kişilerin diş hekimi ile belirleyeceği boy, renk ve formda, dişlere yapıştırılan bu yöntemler, kişilerin yüzlerini güldürmektedir.

Yaprak Porselenler, Dişlere Tamamen Uyum Sağlar mı?

Diş hekiminin estetik bakış açısı, başarılı bir gülüş tasarımı planlaması ve yeteneği, uygulamanın başarısını gösterir. Doğru ve kişiye özel uygulama ile uyum sağlamaktadır.

Porselen diş uygulamasının en büyük avantajı, kısa sürede olması ve orijinal dişi en iyi koruyabilen bir tedavi olmasıdır. Kişilerin eski dişlerini bilmeyen kişilerin anlaması zordur. Çünkü tırnak kalınlığında yapıştırılan yaprak porselenler, orijinal dişlerle bütünleşir. Doğal bir görünümü, tecrübeli bir diş hekimi kişilere kazandırır. Kırılmaya karşı dirençlidir. Dişlerin doğal yapısı bozulmamaktadır.

Zirkonyum Diş, Yaprak Porselen Diş ve Bonding Diş Kimlere Uygulanır?

  • Dişlerinin renginden memnun olmayan kişiler,
  • Hatalı fırçalama nedeniyle ön yüzeyleri aşınmış dişlere sahip olanlar,
  • Güldüğünde dişeti normalden fazla görünen kişiler,
  • Dişler arasından normalden fazla aralık olanlar,
  • Çarpık dişleri olanlar,
  • Kırık dişleri olanlar,
  • Diş boyları arasından farklılıklar olanlar
  • Dişlerinin renginden memnun olmayan kişiler

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.