Diş Estetiği Blog

2018 Ramazan Ayı Orucu ve Ağız Kokusu Olmaması İçin Öneriler

Ramazan Ayında oruç tutarken, gün içerisinde susuzluk ve açlık, kişilerin ağız kokusuna sebep olabilmektedir. Vücutta başka rahatsızlıklar varsa, bunlar da nefes kokusuna sebep olmaktadır.
2018 Ramazan Ayı Orucu ve Ağız Kokusu Olmaması İçin Öneriler.

Yaz mevsiminde ramazan ayında, oruç tutulan saat süresi fazla olduğundan, kişiler uzun süre aç ve susuz kalmaktadırlar. Gün içerisinde bazı kişilerde susuzluk ve açlık nedeniyle, ağız kokusu olabilmektedir. Ağız kokusuna, sahurda yenen yanlış gıda tüketimleri sebep olmaktadır. Ayrıca düzenli ağız bakımının yapılmaması sebep olmaktadır. 

Ağız ve Diş Sağlığımıza küçük önlemler alarak, ağız kokusuna engel olabiliriz. Sahurda yemek yemek bittiğinde, dişlerimizi iyice fırçalamalıyız. Dili de iyice fırçalamalıyız. Dilin en arka kısmı, bakterilerin en çok birikim gösterdiği yerdir. Dil üstünü, mutlaka fırçalayalım. Dil ve dişlerin iyi fırçalanması, gün içerisinde, daha az susuzluk hissetmemize katkı sağlayacaktır. Dişlerde ve dilde gıda artığı kalması, oruç tutarken susuzluk sorunlarını fazla yaşamınıza sebep olur.

Sahurda 1 bardak su içerek, yemek yemeye başlamanılmasını öneririz. Vücut ve dişler için daha sağlıklı olmaktadır. Zeytin tüketiminin az olması, susuzluk sorunu yaşamanızı azaltır. Sahurda, yemeklerin bitiminde bol su içmenizi tavsiye ederiz. Oruçlu iken diş fırçalanmasının, orucunuzu bozacağına inanıyorsanız, sabah ezanından, 5 dakika önce, dişlerinizi ve dilinizi iyice fırçalamanızı öneriririz. Yağlı ve şekerli gıdalar, gün içerisinde daha çok açlık hissetmeye sebep olacaktır. Açlık ve susuzluk rahatsızlığınızın az olması için, yağlı ve şekerli gıdalar tületmeyiniz. Mutlaka 1 bardak soğuk süt içmeniz sağlıklı olacaktır.

Akşam iftarda ve sahurda, baharat tüketmemenizde, oruç sürecini daha kolay geçirmenizi sağlayacaktır.

Bu sene ramazan ayında çok fazla susuzluk ve açlık sorunları yaşadıysanız, ağız ve diş sağlığınızda problemler olabilir. Ramazan sonunda bir diş hekimine gidip, ağız kuruluğuna sebep olan sorunların kaynağına baktırabilirsiniz. Ağız kokusuna sebep olan sorunlarınızı değerlendirmesi için, bir diş hekimine muayene olmanızı tavsiye ederiz. Bir sonraki ramazan ayı orucunuzda, susuzluk sorunlarınız en az miktarda olsun...

Ağız Kokusu ve Nefes Kokusu ile ilgili diğer estetik blog yazımız:

 

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.