Diş Estetiği Blog

Yaş İlerleken Dişlerimiz Bizimle Kalsın, Kanal Tedavisi, Endodonti

Kendi doğal dişlerimiz ile yaşlanmak önemlidir. Ağız sağlığına önem vermek, yaşlanırken dişlerimizin bizimle kalmasında etkilidir. Diş tedavilerinde, kişilerin doğal dişlerini kaybetmeden, sağlıklı dişlere sahip olmak amaçlanır. Kanal tedavisi ile günümüzde, kaybedilecek durumdaki dişlerin, sağlıklı bir şekilde kalması sağlanıyor.
Yaş İlerleken Dişlerimiz Bizimle Kalsın, Kanal Tedavisi, Endodonti.

Endodonti ana bilim dalı, dişlerin ağızda dişlerin sağlıklı kalmasını sağlayarak, korumaya çalışır.  Bunun için kanal tedavileri gerçekleştirilir. Diş pulpasının canlı olarak tedavi etmek, korumak mümkün değilse, kanal tedavisi uygulanmaktadır. Günümüzde kanal tedavisi, canlı dişlerde tek seansta, canlılığını kaybetmiş dişlerde iki seans ile tedavi edilmektedir.

Çoğu insan kanal tedavisinden korkmaktadır. Ağrıyı gidermek için, sürekli ağrı kesici kullanmak, vücut sağlığımız açısından, sağlıklı bir çözüm değildir. Ağrı kesici etkisi gidince, ağrı yeniden başlar, günlük yaşantımızda hayatımızda sürekli ağrı çekeriz. Dişleri kurtarmak önemli, tedavi imkanı daha kısadır. Kendi doğal dişlerimiz ile yaşlanmak istiyorsak, kanal tedavisi ile kısa sürede sağlıklı dişlere sahip olup, dişlerimizi koruyabilirsiniz. Kanal tedavisi ile ölmüş veya ölmek üzere olan dişleri kurtarma imkanı sağlıyor. Eğer vücudunuzda bir organ ölmek üzere olsa, onu ölmeye mahkum eder misiniz? Dişlerinde yaş ilerledikçe ölmeye mahkum etmeden, erken dönemde tedavi edilmesi için çaba harcamak önemlidir. Kanal tedavisinden korkup, dişi çektirmek gibi çözümleri tercih eden insanların sayısı çok fazladır. Dişin varlığını sağlamak, yaşlandığımızda bizle olması için, en doğru tedavi kanal tedavisidir. Vücudumuzda bize ait olan her hücremiz gibi, dişlerimizde bizimle birlikte sağlıklı kalıp, bize eşlik etmelidir. Saçlarınız dökülse, tedavi olmayıp, tamamen dökülmesini bekleyip, peruk mu takmak istersiniz?

Lokal anestezi ile ağrısız, tek seansta kök kanal tedavisi gerçekleştirilir. Bazen çok büyük problemlerde, 2 seans gerekebilmektedir. Diş kaybı yaşamamak için, ağrıyan ve çürüyen dişlerinizin, sinirleri alınarak, dişleriniz yaşaması, kanal tedavisi ile sağlanır. Sürekli ağrı çekmektense, tek seansta, ağrılardan kurtulup, dişleriniz eksik olmasın.

Sağlıklı bakılmadığında, dişler çürür. Zamanla tedavisi geciktirildiğince, çürüme devam eder, dişin sinirine kadar ulaşır. Diş pulpasının iltihaplanmasına ve zincirleme başka sorunlara, enfeksiyonlara sebep olur. Diş Pulpası, (Diş Sinir dokusu), sayesinde, diş beslenir. Sorunlar tedavi edilmezse, önlem alınmazsa, beslenmeyi engeller. Diş nekroza uğrar. Ağız içimizde bir şeylerin sağlıklı olmadığını, bir şeyler içerken veya yerken, diş ağrısı çekerek fark ederiz. Renk değişimleri de, tedaviye ihtiyaç duyduğumuzun belirtileridir.  Büyük enfeksiyonlara neden olan, sağlıksız dişlere, kanal tedavisi uygulanarak, ağızda tutulması sağlanır.

Kanal Tedavisi Ertelenirse veya Yapılmazsa Ne Olur?

Zarar görmüş dişteki enfeksiyon, dişin kök çevresindeki dokuları etkiler. Çevresindeki kemiğin erimesine sebep olur. Halk arasında çok sık bilinen diş apsesi oluşur. Belli bir süre ağrı ve şişlik hissedilir, diş ölür.

Kanal Tedavisi ile Dişlerin Ömrü Ne Kadardır?

Kanal tedavisi uygulanan diş, kişiler yeterli ağız içi temizliğini sağlarsa, güzel bir tedavi yapılmışsa, ömür boyu ağızda kalabilir.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2018 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.