Diş Estetiği

Ana Sayfa

Ağız ve Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi İMPLANT

Diş hekimleri tarafından, çene cerrahisi olarak, İmplant, Gömülü Diş Cerrahisi, İmplantoloji, Ortognatik Cerrahi, Endodontik Cerrahisi ve Gömülü Dişlerin Çekim Endikasyonları Cerrahisi gerçekleştirilmektedir.
Ağız ve Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi İMPLANT.

Ağız ve Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi İMPLANT

GÖMÜK DİŞLER CERRAHİSİ

Gömük kalan 20 yaş dişlerinin sebebi kesin olarak bilinmemektedir.  Zamanla çenenin küçülmesi en çok diş hekimleri tarafından kabul edilen teoridir. Zamanla ihtiyaç duyulmayan bu gömülü dişler, hekimler tarafından, cerrahi bir işlemle alınır.

GÖMÜK DİŞLERİN ÇEKİM ENDİKASYONLARI CERRAHİSİ

Gömük dişler yarı ve tam gömük olarak tanımlanmaktadır. Yarı gömük dişler en sık sorun yaşatanlardır. Bu yarı gömülü dişler, ağız hastalıklarına sebep olmaktadır. Çevresindeki diş eti iltihaplanır, iltihaplanma, hekim tarafından giderildikten sonra, cerrahi olarak çekilmelidir. Önem verilmediğinde, patolojik olarak yumuşak doku diş hastalıklarına sebep olabilir. Bir sorun yaşamamak için çekilme işleminin ertelenmemesi gerekir. (sitemizde, fotoğraflar bölümünden fotoğraflarla görsel inceleyebilirsiniz. )

İMPLANTOLOJİ

Dental İmplantlar, diş hekimlerinin, doğal dişler gibi sağlıklı bir diş tedavisi için uyguladıkları çene cerrahisi tedavilerinden biridir. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgiyi, Diş Estetiği konu başlığından İmplant konusunda alabilirsiniz.

ORTOGNATİK CERRAHİ

Diş nedeniyle çenenin görsel görüntüsüne sebep olan bozukluklar, diş hekimleri tarafından Dentofasiyal deformiteler olarak tanımlanır. Yüz ve çevresinde fiziksel açıdan değişikliklere sebep olan bir cerrahi tedavidir.

Dentofasiyal Deformiteler, doğuştan olabileceği gibi, sonradan da edinilmiş olabilir. Ortognatik cerrahi, çenelerin yumuşak dokularının tedavi planını ve tedavisini gerçekleştiren çene cerrahisi işlemidir. Diş hekimleri tarafından gerçekleştirilir. Bu çene cerrahisi ile, diş-çene ve iskelet kas sistemindeki bozuklukların tanısı da konmaktadır.

Bu cerrahi tedavinin, tedavi süreci uzundur. Tedavi sonunda, yüz ve çevresinde fiziksel açıdan, kişilerde olumlu değişimler sağlanır. Kişiler psikolojik olarak daha önceden görüntüsel yaşadıkları problemlerin etkilerinden kurtulmuş olmaktadır. Ortognatik cerrahi tedavisini tamamlayan kişiler, özel ve iş hayatlarında oldukça daha güvenli iletişim kurmaya başlamaktadırlar

ENDODONTİK CERRAHİ

Ön kesici diş ve küçük azı dişlerindeki kök ucu patolojilerinde uygulanan çene cerrahisi uygulamalarındandır. Bu dişlerde çürümeye başlayan enfeksiyon tedavi edilmediğinde görülen problemlere çözüm getirmek için uygulanır.

Fotoğraf: Arc de Triomphe, Triomf Kemeri, Barselona, İspanya

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.