Diş Estetiği

Ana Sayfa

Bonding Uygulaması

Bonding, kompozit materyaller kullanılarak, dişin görünümünde değişikliklerin yapıldığı, estetik diş hekimlerinin uyguladığı bir tekniktir. İstanbul Bağdat Caddesi'nde bilgi almaya geldiğinizde, karar verdiğinizde, aynı gün uygulama yapılabilir.
Bonding Uygulaması.

Bazı kişilerin dişi çürüktür. Bazı kişilerin dişleri arasında çok aralıklar vardır. Bazı kişilerin yan yana olan dişlerinde uzunluk farklılıkları vardır. Biri kısa biri uzun olur. Bazı dişlerde kırıklıklar vardır. Bazı kişilerin diş renginde sorunlar vardır. Dişlerde görüntü olarak çarpıklıkların ve aralıkların kapatılıp, renginin güzelleştirilmesinin, kompozit malzemelerle uygulayarak, dişin şeklini değiştirmeye yöntemine Bonding denilir. Bir veya birkaç dişte, tek seansta değişikliklerin yapılabilmesi açısından çok avantajlı bir uygulamadır. Uygulama sırasında doğal dişe zarar verilmemektedir.

Bonding uygulamasında, dişe çok az dokunularak, başarılı sonuçlar alınır, diş şekli değiştirilir, kişilere güzel bir gülüş kazandırılır. Dişe zarar vermeyip, dişleri koruyucu özelliği olan bir uygulamadır.  Dişlerdeki aralıklar 1 saatte kapanır. Kişilerin istediği renk kolaylıkla verilir. Uygulama sırasında herhangi bir anestezi gerekmez. Kompozit malzeme, hemen dişe yapıştırılır. Diş yüzeyinden doku kaldırılmadan, kişilerin ihtiyacı olan dişlere, bonding uygulaması yapılır. Diş renginde, kompozit rezin uygulanan bu teknikte, bakım için klasik diş bakımı gerekir. Çok popüler olmasının sebebi, hem  kolay, hem fiyatı uygun, hem tek seans hem de kişileri rahatlıkla gülümseten bir estetik diş hekimi uygulamasıdır.

Bonding Bakımı

Ağız ve diş bakımı güzel yapılırsa, dişler rutin hayatımızda olması gerektiği, çocukluğumuzdan beri öğretildiği gibi düzenli fırçalanırsa, bonding uygulamasının ömrü uzundur. Her yıl diş hekimine, 1 kez bakımı yaptırılmalıdır. Bu uygulamanın süresini uzatır.

Bonding Uygulamasının Ömrü

Uygulamanın ömrü, bonding uygulamasının bakımına gösterdiğiniz özenle değişmektedir. Ömrü 5 yıldır.

İstanbul Bağdat Caddesinde, ayrıntılı bilgi için bekleriz.

 

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.