Diş Estetiği

Ana Sayfa

Diş Beyazlatma

Dişlerin daha beyaz görünmesini sağlamak için diş hekimleri tarafından yapılan diş tedavisi, diş beyazlatma uygulamasıdır. Sosyal yaşantısında özgüvenli bir şekilde iletişim sağlamak için herkes beyaz dişlere sahip olmak ister.
Diş Beyazlatma.

Herkes iletişimde bulunduğu ortamlarda, kendine güveninin fazla olmasını ister. Özgüvenli olmanın ilk basamağı, güzel ve beyaz bir gülüştür. Her zaman beyaz dişlere sahip olunması için diş hekimleri tarafından diş beyazlatma uygulaması yapılmaktadır. Diş hekimlerimiz tarafından lazerle diş beyazlatma uygulaması yapılmaktadır. Kullanılan lazer teknolojisi sayesinde, dişlerde herhangi bir hassasiyet oluşmamaktadır. 

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş minesinin yüzeyinde, renkli organik ve inorganik maddeler birikir. Bu birikimler, dişlerin beyaz görünmesine engel olmaktadır. Diş hekimleri bu maddeleri temizleyerek dişlerin beyaz görülmesini sağlarlar. Gülümserken veya konuşurken dişlerdeki renk değişimlerinin görüntü bozukluğu oluşturmaması için, diş hekimlerinin çok sık yaptığı bir diş tedavisidir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma Ofis Tipi Beyazlatma ve Ev Tipi Beyazlatma olmak üzere iki yöntem kullanılır. Ofis tipi beyazlatma,1 veya 2 seans olmak üzere,  diş hekimi gözetimi altında olmaktadır.  Bir saatlik bir uygulamadır. Dişlerin üzerine beyazlatma işlemi için malzeme sürülür. Işık kaynağı altında uygulama gerçekleştirilir. Bu uygulama sonrasında, kişiler beyaz diş görüntüsünü korumak için nelere dikkat edeceği, diş hekimi tarafından belirtilecektir. Ev Tipi Beyazlatma için  diş hekimi, beyazlatma için hazırladığı malzemeyi, kendisine başvuran hastaya teslim eder. Kişiler evde 4 ya da 5 gün sonunda istediği beyaz görüntüye kavuşur. Diş hekimi, kişiye göre iki tipi kombine ettirebilir. Ofis Tipi de olsa, Ev Tipi de olsa, beyazlama oranında farklılık yoktur.

Diş Beyazlatma ile Diş Taşı Temizleme Farklı Uygulamalar mı?

Diş temizliği uygulamasında sadeve diş temizliği yapılmaktadır. Diş beyazlatma uygulamasındaki lazer teknolojisi ile yapılmamaktadır. Diş beyazlatma uygulaması farklıdır. Diş taşı temizliği sadece, diş lekelerini gidermek için yapılır. Dişler ektra bir beyazlığa sahip olmamaktadır. Dişlerin beyazlaması, bembeyaz dişlere sahip olmak için diş beyazlatma uygulaması gerekir. 

İnternet sayfamızda, estetik yazılar bölümünde, diş estetiği blog yazılarımızda daha ayrıntılı cevap bulabilirsiniz. 

Diş Beyazlatma Kalıcı mı?

Aşırı flor alımı, yaşın ilerlemesi, genetik faktörler, uzun süre antibiyotik kullanımı gibi nedenlerden dolayı, dişler zamanla beyazlığını kaybedebiliyor. Diş beyazlatma uygulamasının kalıcılığı 2 yıldır. Düzenli ağız ve diş bakımının yapılması süreyi etkilemektedir. Kötü bir bakım, 2 yıldan biraz daha az bir sürede etkisinin kaybolmasına sebep olur. İyi bakıldığında, 2 yıldan daha fazla uygulama sonucunu kullanabilirsiniz. Renklenme yapan gıda tüketimlerine dikkat edilmesi de süreyi etkileyecektir.

Bazı Kişiler Her Zaman Bembeyaz Dişlere Sahip, Bunun Sırrı?

Güzel bir gülüş estetiğine ve bembeyaz dişlere sahip olmak için yapılan estetik diş uygulamaları, porselen lamina ve bonding uygulamalarıdır. Porselen lamina uygulamasını yaprak porselen dişler veya zirkonyum diş kaplama olarak duymuş olabilirsiniz. Diş hekimlerimiz tarafından dişler kesilmeden veya aşındırılmadan, başarılı porselen lamina uygulaması yapılmaktadır. Çoğu kişi aşındırmadan olmaz diye duymaktadır. Gerçekten laminate porselen uygulamamızda aşındırmıyoruz, kesmiyoruz. İnstagram hesabımızda zaman zaman öncesi ve sonrası paylaşmaktayız. Bembeyaz dişlerin sırrı ile ilgili ayrıntılı bilgiyi, internet sayfamızda, estetik yazılar, diş estetiği blog yazılarımızda bulabilirsiniz. 

Dişlerinizin beyazlığı kadar sağlıklı olması da önemlidir. Sağlıklı bir kalbe giden yolda, ağız sağlığı önemlidir. Ağız içerisindeki bakterilerin, kalbinize taşınmaması için, kalp sağlığı sorununuzun olmaması için, ücretsiz diş muayenesi olmak için bizle iletişime geçebilirsiniz. İstanbul bağdat caddesi 0542 356 34 76

Fotoğraf: Piazza Venezia Meydanı, Roma, İtalya

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2022 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.