Diş Estetiği

Ana Sayfa

Konservatif Diş Tedavisi ve Endodonti

Dişler arasındaki boşlukların doldurulması, diş dolgusu ve diş çürüklerinin temizlenmesi, Konservatif ve Endodontik Tedavi olarak tanımlanmaktadır. Kanal Tedavisi, kişiler arasındaki en çok bilinen ismidir.
Konservatif Diş Tedavisi ve Endodonti.

Konservatif Diş Tedavisi ve Endodonti

Dişteki sinirler ve damarların işlevselliğini kaybetmesi sonucu, dişin kanallarında bulunan enfekte sinirlerin temizlenmesi gerekmektedir. Bunların temizlenip, dezenfekte edilmesi ve kanal tedavisi yapılmasıdır. Ağız içinde besin maddelerinin ağızda kalan artıklarından, bakteriler kendi ihtiyaçları olan besin kaynaklarını elde etmek için asit salgılar. Bu asit, diş hastalıklarının başlamasına sebep olur. Diş çürüğünün başlamasına, diş minesinin bozulmasına ve diş hekimleri tarafından kavite denilen boşluklara sebep olmaktadır. Dişlerde oluşan deformitelerin tedavisi Konservatif ve Endodontik olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır.

Konservatif Tedavi, ağız içinde, çıplak gözle bile görülen hastalıkların tedavisidir. Tedavide tam estetik organik esaslı kompozit dolgular kullanılmaktadır. İçinde silikon dioksit parçacıkları olan bir karışımdır. Endodonti Tedavi, ağız içinde derinlemesine ilerlemiş, çıplak gözle hemen görülemeyen diş hastalıklarının tedavisidir. Halk arasında Kanal tedavisi olarak bilinir. Dişler arasındaki boşluklar, kompozit dolgular ile diş hekimleri tarafından kapatılır. Diş hekimleri bu boşlukları doldurmak için Konservatif ve Endodonti Tedavilerinin dışında, Porselen lamine ve Ortodontik Tedavilerde uygulayabilir. Muayenede hangi tedaviye uygun olduğunuz belirlenir.

Fotoğraf: Panteon, Roma, İtalya

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.