Diş Estetiği

Ana Sayfa

Periodontoloji

Periodontoloji, Diş etrafındaki dokuları klinik ve mikroskobik inceleyen, bu dokuları etkileyen hastalıkları teşhisini belirleyip, tedavisini yapan ve sonrasında sağlıklı devam etmesini sağlayan daldır.
Periodontoloji.

Periodontal hastalık, diş etrafında dokuları etkileyen iltihabi durumdur. Diş etrafındaki sert ve yumuşak dokularla ilgili tedavileri araştıran ve gerçekleştiren bilim dalı, Periodontolojidir. Diş çevresinde, diş eti ve periimplant dokular yumuşak dokulardır. Dişleri ve implantları destekleyen çene kemiği, sert dokulardır. Bu yumuşak ve sert dokularda oluşan hastalıkların tedavisi ve tedavi sonrası sağlıklı olmasını sağlamak- korumak, Diş Hekimliğinde, Periondontolojinin dalıdır.

Diş Plağı: Bakterilerin ve besin artıklarının sebep olduğu, en çok diş ile dişeti dokunağında biriken bir tabakadır. Yapışkan bir tabakadır. Diş temizliğinin düzenli yapılmaması durumunda, tükürükteki mineraller de, diş taşı oluşur. Diş taşı oluştuktan sonra, diş fırçalama temizliği ile giderilmez. Diş Plağı ve Diş taşındaki bakteriler, Ağız ve Diş Sağlığını tehdit eder. Diş eti hassaslaşır ve dokunulduğunda kanama görülür.  Et üzerinde kılcal damarlar, enflamasyonla şişer. Bu durumda mutlaka diş hekimleri tarafından, diş eti hastalıklarının artmasını önlemek için, diş taşı temizliği yapılması şarttır. Bu temizlik, hastalığın erken dönemlerinde yeterlidir.

Eğer hastalığın erken döneminde, ilerlemeden tedavi olursanız, diş taşı temizliği yeterli olacaktır. İlerlediği dönemde, hastalığın tedavisinde, yumuşak doku greftlemeleri, flep operasyonları, kök yüzeyi düzleştirme gerekebilir. Kişiler güldüklerinde, diş etlerinin gözükmesini istemeyebiliyorlar. Estetik bir görünüme kazandırılabilir. Gülme estetiği kazandırmak, periodontolojinin ilgi alanlarındandır.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.