Estetik Cerrahi

Ana Sayfa

Estetik Cerrahi

Kadın ve erkeklerin, göğüs, burun, yüz ve vücutlarını güzelleştirmek, estetik görünüm kazandırmak için estetik cerrahi ameliyatları gerçekleştirilmektedir.

Dünyanın her yerinde bilinen ve kabul görmüş uygulamalardır.

Estetik Operasyonlar konusunda tüm merak ettiğiniz soruların yanıtlarını sitemizde bulabilirsiniz. Estetik yazılar bölümümüzde de güncel uygulamalar konusunda bilgi alabilirsiniz.

Sitemizi, hastalarımızın operasyon öncesi ve sonrası, en çok merak ettikleri sorulara göre dikkate alarak hazırladık. Muayene öncesinde veya sonrasında, ameliyat öncesi ve sonrasında, kişilerin heyecanlarını, streslerini, yaşadıklarını gözlemleyerek, kişilerle empati kurarak, endişelerini ve beklentilerini uzun uzun konuşuyoruz. Hastalarımızın sormayı unuttukları soruları, biz onlara bu konu hakkında bilginiz var mı diyerek sorup, cevaplıyoruz. Kişiler biliyorum deseler dahi, yanlış bir bilgiye sahip olabilme ihtimali ile kendi teorik ve pratik deneyimlerimizle cevaplamaktayız.

Operasyonlarda, başarının ilk adımı, kişilerle iyi iletişim kurmak ve beklentilerini iyi anlamaktır. Aynı zamanda doktorun, kişiye önerdiği ve anlattığı bilgileri doğru anlayıp anlamadığını iyi analiz etmesi de çok önemlidir. Muayeneniz sonunda, ameliyat ve ameliyat sonrası süreçleri doğru ve iyi anlamanız bizim için önemlidir.

Estetik, güzellik ve sağlığın bir arada değerlendirildiği ameliyatları, plastik cerrahlar yapmaktadır. Plastik cerrahlar için, estetik doktoru, estetik cerrah, estetik cerrahi gibi tanımlamalarda yapılmaktadır.

Bazı kişiler inançları, bazı kişiler rahat olmak açısından, bazı kişilerde daha estetik bakış açısına sahip olduklarını düşündüklerinden dolayı, estetik ameliyatlarını kadın estetik doktoru veya kadın estetik cerrahi tarafından gerçekleştirmelerini tercih edebilmektedirler.

Dünya’da ve Türkiye’de en çok burun estetiği ameliyatları yapılmaktadır. Sadece burun şekli düzeltiliyorsa, burun estetiği ameliyatı yapılır. Ama aynı zamanda hem burun içi problemleri hem de burun şekli düzeltiliyorsa, estetik burun ameliyatları yapılır.

Göğüs Estetiği olarak göğüs büyütme veya meme büyütme, göğüs küçültme veya meme küçültme, göğüs dikleştirme – göğüs toparlama veya meme toparlama – meme dikleştirme ameliyatları yapılmaktadır. Birçok kadın göğüs beklentisini, bayan estetik cerraha veya bayan estetik doktoruna daha rahat ifade edebildikleri için muayenelerinde bayan plastik cerrah isteyebilmektedirler. Ameliyatlarımızda doktorumuz dışında, ameliyathane ekibi olarak da bayan ekip imkanı sunmaktayız. (kadın ekipli doktor)

Erkeklerde göğüs estetiği problemleri varsa, jinekomasti veya erkeklerde meme küçültme ameliyatı yapılmaktadır.

Yüz Estetiği ameliyatları olarak yüz germe, kaş kaldırma, alın germe, boyun germe, gıdı aldırma veya gıdı estetiği, çene estetiği, elmacık kemiği, göz kapağı uygulamaları yapılmaktadır.

Vücut Estetiği olarak lazer lipoliz,  lazer liposuction veya laser liposuction, vaser liposuction yağ aldırma ameliyatları yapılır. Eğer çok fazla deformasyon varsa, karın germe ameliyatı, kol germe ve bacak germe ameliyatı yapılmaktadır.

Genital bölgede labioplasti ameliyatı yapılmaktadır. Kalça bölgesinde popo büyütme ameliyatı yapılmaktadır.

Erkeklerde estetik görünümü kazandırmak, daha genç bir görünüm kazandırmak için saç ekimi ameliyatları yapılmaktadır.

Ameliyatsız güzelliğin vazgeçilmez estetik işlemlerinden botoks, dolgu, dudak dolgusu, dinamik dolgu, ışık dolgusu, gözaltı morluk tedavisi, prp tedavisi, saç dökülmesi tedavisi, kırışıklık tedavisi, kök hücre tedavisi yapılmaktadır.

Estetik Cerrahi ameliyatlarında her uygulama kişinin özelliklerine göre karar verilir. Bu yüzden sağlıklı bir muayene için iletişim kurabilirsiniz.

Burun Estetiği ve Burun Ameliyatı
Burun Estetiği ve Burun Ameliyatı
Estetik burun ameliyatı öncesi (Rinoplasty,Septorinoplasty,Tipplasty), 3D VECTRA programıyla, kişiler, bilgisayar ekranında planlanan ameliyat sonrasını 3 boyutlu olarak, burunlarını her pozisyonda görebiliyorlar. Görüntü döndürülebiliyor.
Meme Estetiği - Göğüs Estetiği
Meme Estetiği - Göğüs Estetiği
Memelerin küçüklüğüne, büyüklüğüne ve sarkıklık durumuna göre yapılan ameliyatların genel adı meme estetiğidir. Meme Estetiği olarak, göğüs büyütme, göğüs küçültme ve göğüs toparlama ameliyatları yapılmaktadır.
Yağ Aldırma Ameliyatı
Yağ Aldırma Ameliyatı
Yağ Aldırma Ameliyatları, görünen bir ameliyat kesi izi olmadan, ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir.
Vücut Estetiği
Vücut Estetiği
Karın Germe ve Lazer Liposuction ameliyatları, vücudu şekillendirmek ve güzelleştirmek için yapılan vücut estetiği ameliyatlarıdır.
Yüz Estetiği
Yüz Estetiği
Yüz estetiği ameliyatları bir bütün olarak tek başına yapılmakla birlikte, problemler belli bölgelerde ise sadece o bölgelerin ameliyatı yapılmaktadır.
Diğer Estetik Cerrahi
Plastik cerrahların sanatı, kişileri mutlu etmek, güzelleştirmek ve özgüven kazandırmaktır.
Saç Ekimi
Saç Ekimi
Baş bölgemizde, iki kulak arasında, ensenin üst bölgesinde bulunan saçlar, genetik olarak dökülmeyen saçlardır. Saç ekimi gerçekleştirilirken, genetik olarak dökülmeme özelliğine sahip olan bu bölgeden yararlanılır.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.