Estetik Cerrahi Blog

Göz Altı Torbaları, Göz Altı Şişliklerinin Tedavisi ve İyileşme Süreci, Göz Kapağı Estetiği

Sabahları hazırlanırken, aynada sevimsiz göz altı torbalarını görmek, kendimizi yaşlanmış, yorgun ve mutsuz hissettirir. İstenmeyen can sıkıcı bu durumu oluşturan birçok sebep vardır. Bu yazımızda göz kapağı şişmesi ve estetik çözümlerinden bahsedeceğiz. Ameliyatsız göz kapağı şişmesi tedavisi ve ameliyatlı göz kapağı torbası ameliyatından bahsedeceğiz.
Göz Altı Torbaları, Göz Altı Şişliklerinin Tedavisi ve İyileşme Süreci, Göz Kapağı Estetiği.

Yaş ilerledikçe çok sık karşılaşılan bir cilt problemi olan göz altı torbaları, yüzümüzün görsel güzelliğini etkileyen bir durumdur. Sabah aynaya bakıldığında, kişinin günlük motivasyonunu etkileyen, istenmeyen bir görüntüdür.

Göz Kapağı Şişmesi ve Nedenleri

Göz altı torbalarının oluşmasına sebep olan birçok faktör vardır. Fiziki stres, çok ağlamak, hormonal değişimler, sinüs sorunları, sağlıksız beslenme, aşırı kitap okuma alışkanlığı, düzensiz uyku, yaşlanma, genetik ve bazı alerjik reaksiyonlar, göz altı şişliği oluşmasına sebep olabilir. Vücudun çok susuz kalması ve aşırı tuz tüketimi de, göz altı torbalarının oluşmasında etkilidir. Çok televizyon seyredilmesi veya çok bilgisayar karşısında kalınması da, göz kapağının estetik sorunlarının başlamasında etkilidir.

Göz altı torbaları, ciddi bir sağlık sorununun habercisi de olabilir. Göz tümörü, göz kapaklarının iltihaplanması, tiroid bezinin normal çalışmaması, egzama, sedef gibi, cilt hastalıkları, böbrek hastalıkları da göz altı şişliğine sebep olabilmektedir.

Göz kapağı şişmesine doğal yöntemlerle çözüm getirmek isteyip, internette doğal yöntemleri araştıranlar çoktur. Doğal yöntemlerin faydası vardır. Düzenli uygulamanız çok önemlidir. Ama her şeyden önce bir dermatoloğa gidilmesi fayda sağlayacaktır. Neden göz altı torbaları oluşuyor, bunun belirlenmesi faydalı olacaktır. Doğru tanı doğru tedavi için önemlidir. Sağlık sorunlarının etkisi ile göz kapağı şişmesi sorunu yaşanılıyorsa, sağlık sorunlarının tedavisi gerekir. Göz kapağı şişmesi, ciddi bir sağlık sorununun habercisi olabileceğinden, şişmeyi tetikleyen etkenin tanısının doğru konulması gerekir. Göz altı şişlikleri için internette önerilen doğal yöntemleri uygularken düzenli uygulamanız fayda sağlayacaktır.

Alt göz kapaklarında aynaya bakıldığında görünen şişkinliklerin ana sebeplerinden biri yaşlanmadır. Her insanın yıllar geçtikçe, yaşlanmaya bağlı, vücudunda ve yüzündeki değişim gösteren bölgeleri farklıdır. Bazı insanların gözlerinin altında hafif şişkinlik olur. Yaşın ilerlemesi ile göz çevresi dokuları ve kaslarında değişiklikler, göz kapağında şişlik olmasına sebep olur. Göz kapaklarını destekleyen kaslar güçsüzleşir. Göz çevresindeki dokular güçsüzleşir. Zamanla kasların ve dokuların zayıflaması, göz kapağında şişlik oluşturur. Aşağı doğru sarkmasını sağlar. Bazı kişilerde fazla sıvı birikimi, şişkinliğin daha da artmasına sebep olur.

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

Doğal yöntemlerle geçici olarak şişkinlikler azaltılabilir. Kalıcı olarak kurtulmak için, oluşumu tetikleyen sebepler araştırılmalıdır. Bunun için bir dermatoloji uzmanı tarafından tanı konulması önemlidir. Uzman tarafından tıbbi tedaviler uygulanarak, kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Eğer herhangi bir sağlık sorununun tetiklediği bir sebep yoksa, göz altı torbaları tedavisi için tıbbi tedavilerin dışında, kozmetik tedavilerde vardır.

Düzenli uyumak, uyurken başın dik tutulması, birkaç gün yastığın her zamankinden biraz daha yüksek olması faydalı olacaktır. Bazı insanların saç boyaları ve kozmetik ürünler oluşmasını tetikliyorsa, alerjik reaksiyon gösterten ürünlere karşı önlemini almalıdır.

Düzenli nemlendirici krem kullanmak, her zaman olmazsa olmaz önleyici, kişilerin bireysel yapabilecekleri önlemdir. Kişiler göz çevresini güneş ışınlarından her zaman korumalıdır. Güneşe çıkarken, yüz için, güneş kremi kullanmak en önemli önleyici çözümlerdendir.

Göz altı problemi yaşayan kişiler, makyaj ile kapatıcı çözümleri tercih etmektedir. Cilt temizliğine mutlaka dikkat etmek gerekir. Düzenli akşamları temizlemek ve nemlendirici krem sürülerek uyunması gerekir.

  • Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Yöntemleri

Ameliyatsız estetik çözümlerinden biri Teosyal Işık dolgusu uygulamasıdır. İki çeşit, ışık dolgusu ürünü bulunmaktadır. Yüz için uygulanan ışık dolgusu redensity 1, göz altı torbaları için olan ürün ise redensity 2’dir. Deri esnekliği çok büyük olmayan kişiler için, başarılı bir medikal estetik uygulamasıdır. Eğer kişilerin aşırı göz altı torbaları varsa ve deri esnekliği çok fazla ise, ışık dolgusu çözüm getirmeyebilir. Işık dolgusu geçici bir çözümdür. 12-15 ay arasında, yeni bir uygulama gerektiren bir estetik çözümdür.

Radyofrekans yöntemi de ameliyatsız çözümlerden biridir. Kişilerin göz altı problemlerine göre seans sayısı farklılık gösterir. Bu yöntemde, göz çevresinde göz kapağı estetiği ameliyatı gerektirecek kadar, ciddi torbaları olmayan kişilere uygulanır. Uygulama etkisi geçtikçe, belli aralıklarla radyofrekans uygulamasını yenilemek gerekir.

Ameliyatsız göz kapağı ve göz çevresi estetiği yöntemlerinden biri de, son yıllarda, Plexr Soft Surgery’dir. Ameliyatsız göz kapağı yenileme yöntemi olarak estetik çözüm olarak gösterilen bu yönteminde sonuçları geçicidir. Uygulama etkisi geçtikçe, uygulamanın tekrarı gerekir. Plazma Enerjisi ile göz kapağı estetiği olarak da araştırma yapabilirsiniz.

Ameliyatsız göz kapağı estetik çözümlerini, geçici olduğu için, hiç uygulamaya gerek olmadığını düşünen kişilerin sayısı çok fazladır.  Bu estetik çözümlerin asıl amacı, yaşlanmanın etkilerinin gözükmesini geciktirmektir. Çünkü göz kapağı ameliyatı olmakta kişilere zor gelmektedir. Göz kapağı ameliyatı kolay ve riski olmayan bir ameliyattır. Eğer genel olarak kişileri, ameliyat kelimesi korkutuyorsa, göz kapağı şişliklerinin fazlalaşması için, ameliyatsız çözümlerle yaşlanmayı geciktirmesi daha da önem kazanmaktadır.

Cilt gençleştirme yöntemlerinin amacı, her zaman cildin kalitesini artırmaktır. Genç kalması için gerekli tüm kayıpların yerine konmasıdır. Cilt kırışıklıklarını önleyerek, derinleşmesini önlemektir.

  • Alt Göz Kapağı Ameliyatı

Belli bir süreden sonra, göz altlarında değişimlerin, her insan da oluşmaya başladığını yukarıda yazımızda bahsetmiştik. Her insanın deformitesi farklıdır. 40’lı yaşlar itibari ile yanaktaki yağ dokusu aşağı doğru değişim gösterir. Bu durumdan alt göz kapakları da etkilenir. Alt göz kapağı derisinin incelmesi, bu bölgede kırışıklıkların oluşmasına sebep olur. 50’li yaşlarda kaslarında güçsüzleşmesi de, alt göz kapağının görsel olarak, bizi rahatsız etmesine sebep olur. Yüz bölgesi bir bütün olarak düşünüldüğünde, göz kapaklarının, canlı bir ifadeyi sağlamaktaki rolü büyüktür. Alt göz kapağı ameliyatı yapılırken, yanak estetiği de beraber yapılabilmektedir. Alt göz kapağı estetiğinde, deri ve kaslardaki gevşeklikler düzeltilir. Kas dokusu, göz çukurunun dış duvarına asılır. İyileşme sürecinde, rüzgar ve güneş ışınlarından korunun.

Alt göz kapağı ameliyatı sonrası, hasta odasında aynaya baktığınızda, bantlar olacaktır. Bu bantlar 1 hafta sonra alınmaktadır. Her ameliyatta olduğu gibi göz çevresinde ödem oluşumu olur. 3.gün itibari ile ödem azalmaya başlar. Bu bölgeyi yıkama iznini, mutlaka uygulamayı yapan doktorunuzdan almanız gerekir. Alt göz kapağı iyileşme sürecinde, uygulama bölgesine sert dokunuşlar yapılmamalıdır. Sauna, spor, solaryum, buhar veya güneş banyosu gibi uygulamalardan, iyileşme sürecinde uzak durunuz. 4-6 hafta arası yapılmamalıdır. Operasyonu yapan estetik cerrahınızın izin verdiği zaman yapılmalıdır.

İlk zamanlarda sabahları, aynaya bakıldığında, şişlik olması normaldir. Günün temposunda azalır.  Alt göz kapağı estetiğinde, iz kalmamaktadır.

Yüz ifadesinde önemli rol oynayan göz altı torbalarına, göz kapaklarındaki kırışıklıklara, sarkmalara ve şişliklere çözüm getirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Üzgün, yorgun ve daha yaşlı gözükmeyin…

Alt göz kapağı ile üst göz kapağı ameliyatı da birlikte yapabilir. Gözlerde, her iki kapakta ameliyat olduğunda görmeyi engelleyen bir durum olmamaktadır. En doğru bilgili muayene olduğunuz, plastik cerrahtan alacağınızı, bazen internette yanlış bilgilendirmelerin olduğunu unutmayın...

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.