Estetik Cerrahi

Ana Sayfa

Meme Estetiği - Göğüs Estetiği

Memelerin küçüklüğüne, büyüklüğüne ve sarkıklık durumuna göre yapılan ameliyatların genel adı meme estetiğidir. Meme Estetiği olarak, göğüs büyütme, göğüs küçültme ve göğüs toparlama ameliyatları yapılmaktadır.
Meme Estetiği - Göğüs Estetiği.

Meme Anatomisi

Memeler ağırlıkları nedeni ile yerçekimine bağlı olarak aşağı sarktıklarından, göğüs duvarı ile aralarında bir oluk bulunur. Memeler, göğüs kaslarının 2.ci ve 6.cı kaburgaları arasında sağ ve sol olmak üzere yerleşim gösterirler. Memeler ağırlıkları nedeni ile yerçekimine bağlı olarak aşağı sarktıklarından, göğüs duvarı ile aralarında bir oluk bulunur. Süt bezleri, kas ve lenf damarları bulunur. Memeler iki temel dokudan oluşur. Birisi süt bezleri diğeri ise yağ dokusudur.

Meme Özellikleri

Kadınların meme dokusunun özelliklerine, meme derisinin özelliklerine, doğum yapıp yapmamasına ve genetik-hormonsal etkenlere bağlı sebeplerden, meme şekillerinde farklılıklar gözlemlenir. Aynı kişilerde yaşamı boyunca çeşitli zamanlarda sahip oldukları meme şekli ve yapısında farklılıklar olabilir. Örneğin gebelik, meme görüntüsünün değişiminde çok etkidir. Kadınların memeleri,  ilk adet döneminden-menopoz dönemine kadar farklı değişimlere uğrar. Menopozdan sonra memelerde yağ dokusu daha fazladır. Bazı kadınlarda, görüntüsü sarkan ve hacmi azalan memeleri güzelleştirmek, dolgunlaştırmak ve dikleştirmek için memelere protez yerleştirmek gerekebilir. Bir malzeme kullanılarak göğüs büyütülmesine veya meme büyütülmesine "Meme Büyütme" veya "Göğüs Büyütme" ameliyatı denir. Bazı kişilerde memeler normal boyuttan çok daha büyüktür. Memeleri normal ölçülere getirmek için yapılan ameliyatlara Meme Küçültme veya Göğüs Küçültme Ameliyatı denilir. Sadece kadınlar da değil, erkeklerde de meme büyümesi olmaktadır. Erkeklerde bu duruma Jinekomasti hastalığı denilir. Gerçekleştirilen ameliyatlara Jinekomasti veya Erkekte Meme Büyümesi ameliyatı denir.

Bazen de kadınların yerçekimi etkisi ve çeşitli sebeplerden,  belli bir büyüklükte olan memeleri zamanla sarkar. Göğüsleri güzelleştirmek ve dikleştirmek amacı ile yapılan estetik uygulamalara Meme Dikleştirme veya Göğüs Dikleştirme Ameliyatları denir.

Meme Küçültme - Göğüs Küçültmek
Meme Küçültme - Göğüs Küçültmek
Genç-yaşlı, zayıf-kilolu demeden, birçok farklı yaş grubu ayırmaksızın yapılan estetik ameliyatlardan biri meme küçültme ameliyatları (göğüs küçültme)'dır.
Meme Büyütme - Göğüs Büyütmek
Meme Büyütme - Göğüs Büyütmek
Göğüs Büyütme Ameliyatı öncesi, 3D VECTRA programıyla,bilgisayar ekranında 3 boyutlu olarak, kullanılacak protez büyüklüğüne ve şekline birlikte karar veriyoruz. Bilgisayar ekranında üç boyutlu olarak görebilirsiniz.
Meme Dikleştirme - Göğüs Dikleştirme
Meme Dikleştirme - Göğüs Dikleştirme
Plastik cerrahlar tarafından sarkan göğüsleri toparlamak, dikleştirmek ve estetik görünüm kazandırmak için yapılan estetik ameliyatlara "Meme Dikleştirme - Göğüs Toparlama Ameliyatı" denir.
Jinekomasti - Erkekte Meme Büyümesi
Jinekomasti - Erkekte Meme Büyümesi
Bazı erkeklerin,dışarıdan kıyafetlerinden anlaşılabilen, kadın memesi gibi göğüsleri bulunmaktadır. Erkeklerde meme büyümesi problemini düzeltmek amacı ile yapılan ameliyatlara Jinekomasti ameliyatı denilir.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2022 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.