Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Göz kapağı ameliyatı öncesi ve sonrası merak ettiklerinize buradan öğrenebilirsiniz.
Göz Kapağı Ameliyatı Öncesi ve Sonrası.
 1. Blefaroplasti ameliyatı genellikle bir saat sürer.
 2. Genelde lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Doktorun ameliyat öncesi değerlendirmesi sonucu, genel anestezi de uygulanabilir.
 3. Ameliyat sonrası, göz kapaklarınızda gerginlik hissedebilirsiniz. Normal bir ameliyat sonrası süreçtir.
 4. Doktorumuz, sizi taburcu ederken, gerekli ilaç reçetesini verecektir.
 5. İlaç reçetesindeki ilaçları düzgün kullanmanız gerekmektedir. Belirtilen saat aralığında ve gün sayısında ilaç alımı yapılmalıdır.
 6. Ameliyat sonrası kontrolleriniz, taburcu edilirken belirtilecektir.
 7. Ameliyat sonunda göz kapaklarınızda bir pansuman sargıları bulunur. Bu pansuman sargıları, ertesi gün yeni bir pansumanla değiştirilir. Sonraki kontrollerinizi, doktorunuz söyleyecektir.
 8. İyileşme sürecinde, morluklar ve şişlikler olabilir. Bu durumda biraz görmede zorlanabilirsiniz. Morluk ve şişlikler kaybolmaya başladığında, güzel görmeye başlayacaksınızdır. Dikişler ameliyattan üç ila yedi gün sonra alınır. Dikişler alındıktan sonra, göz kapağı çevresindeki şişlik ve morluk giderek kaybolacak ve daha iyi bakmaya ve daha iyi hissetmeye başlayacaksınız.
 9. İlk birkaç hafta boyunca aşırı göz yaşı salgılanması olabilir. Işığa duyarlılık olabilir. Çift ya da bulanık görme gibi geçici değişimleri olabilir.
 10. Bir hafta içinde günlük hayatınıza dönebilirsiniz.
 11. İlk haftalarda, hafta güneş ışığı ve rüzgara duyarlı olabilirsiniz, güneş gözlüğü kullanmak, en iyi korunma yöntemidir.
 12. Ağır spor aktivitelerinden uzak durmak özellikle önemlidir.
 13. Alkol kullanmamanız önemlidir. Doktorunuza taburcu olurken, kaç gün kullanmamanız gerektiği konusunda bilgi almanızı rica ederiz.
 14. Ameliyat sonrası dinlenmiş bir bakışa sahip olursunuz.
 15. Göz Kapaklarından ameliyat olduğunuz için, ilk günler hassaslık olur. Gözlerinizi sabahları yıkarken veya herhangi başka sebepten dolayı kuvvetli ovalamayınız. Kolay ve basit bir ameliyatta olsa, bir işlem yapılmaktadır. Kesi olmaktadır.

Göz Makyajı Ne Zaman Yapılabilir?

Göz makyajı 7-10 gün içinde yapılabilir.

Göz Kapağı Ameliyatı Kimlere Uygulanmaz?

Yüksek tansiyon, yetersiz göz yaşı, dolaşım problemeri, şeker hastalığı, tiroid, göz v.b rahatsızlıkları olan kişilerde sakıncalı olabilir. Bunun değerlendirmesini plastik cerrahi ile anestezi doktorları yapacaklardır.

Estetik göz kapağı ameliyatı sonrasında gözlük, lens kullanımı nasıl olmalıdır?

Bu ameliyatlardan sonra gözlük kullanımında bir sakınca yoktur. Lens kullanımı ise 7-10 gün süre ile uygun değildir.

Göz Kapaklarına Ameliyatsız, Estetik Görünüm Kazandırılabilir mi?

Herşey den önce karşılıklı bir muayene olmanız gerekmektedir. Cerrahisiz yöntemler bulunmaktadır. Medikal çözümler getirilebilmektedir. Medikal çözümler için bize başvurunuz.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2018 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.