Karın Germe - Abdominoplasti

Karın Germe Ameliyatı İle Merak Edilenler

Karın germe ameliyatı ile ilgili merak uyandıran birçok bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Karın çatlakları için çözüm getiren bir ameliyattır.
Karın Germe Ameliyatı İle Merak Edilenler.

Karın Germe Ameliyatından Sonra Doğum Yapılabilir mi?

a. Karın şeklinizin deformasyonuna sebep olan nedenler, Karın Germe ameliyatı bölümümüzde anlatılmıştır. Doğum yapmak bunlardan biridir. 1-2 yıl içinde hamile kalmayı planlayan kişilerin, karın germe ameliyatını ertelemeleri gerekmektedir. Doğumdan sonra daha doğru olmaktadır. Yeni karın deformasyonlarınızın olmaması açısından önemlidir.
b. Karın germe ameliyatlarından sonra doğum yapmada tıbbı olarak bir engel yoktur. Sadece ameliyat sonrasında karnınız çok güzel olmaktadır. Yeni bir doğumla karın estetiğinizde deformasyon oluşmasını istemeyiz. Yeni bir karın estetiğine, yeni bir doğum sonrasında ihtiyaç duyabilirsiniz.
c. Yeni doğum yapan kişilerin, doğumdan 1 yıl sonra ameliyat olmalarında bir sakınca yoktur.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası İzi, Lazer Cihazları İle Giderilmesi

Bikini altında, ameliyat sonrası oluşan skar izi, 1 yıl sonunda silik olmakta, tamamen kaybolmaktadır. Hastaların büyük çoğunluğu bu izden rahatsız olmamaktadır. Aynaya bakıldığında güzel bir karın şekli, vücutla orantılı bir şekil hastaları çok mutlu etmektedir.

Kişiler bir (1) yılın sonunda lazer cihazları ile rengini açtırabilirler. Lazer cihazları rengi açabilir, fakat tamamen izin kaybolmasını sağlamamaktadır. Skar izlerine kalıcı makyaj uygulaması ile çözüm getirilebilmektedir.

Drenler Ameliyat Sonrası Neden Takılmaktadır?

Karın bölgesinde ameliyat sonrasında sıvı birikimi olabilir. Sizin ameliyat sonrası konforunuzun sağlanması, risklerin azaltılması için dren takılmaktadır. Sıvı birikiminin dışarı atılması için drenleriniz takılır. Sadece cerrah tarafından çıkarılır. Kişiler kendileri çıkarmamalıdır.

Karın Germe Ameliyatından Sonra Spor Ne Zaman Yapılmalı?

Karın estetiği operasyonlarında, 2 ay sonra ağır sporları yapmaya, doktorunuza danışarak başlayınız.

Karın Estetiği Ameliyatlarında Korse Kullanımı Niye Önemli?

Ameliyathaneden odanıza geldiğinizde sizin için gerekli korse üzerinizde olacaktır. Birkaç hafta ameliyat sonrasında hızlı iyileşebilmeniz için gerekmektedir. Ameliyat sonrası önlemler, sizin iyileşmenizi hızlandırmak, güzel başarılı bir sonuç almak içindir. Sizin mutluğunuz için korse önemlidir. Banyo yaparken korse kullanımınız hakkında doktorunuz taburcu olurken size bilgi verecektir.

Karın Germe Ameliyatı Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Öncelikle ayrıntılı olarak "Ameliyat Öncesi--Sonrası Süreç" bölümümüzü okumanızı tavsiye ederiz.
Plastik cerrahi ameliyatlarının en önemli ve deneyim gerektiren ameliyatlarından biri olan Karın Operasyonunda, kişilerin memnuniyet oranı oldukça fazladır. Karın yağlarından kurtulunur, karın çatlakları sorunu kalmaz.

Kilo yapan şeyleri her zaman canımızın isteyeceğini düşünürsek, bunların ölçüsünü belli bir düzende tüketmek gerekmektedir. Sağlıklı beslenmenizin önüne geçmeyecek ölçü çözümleri bulmamız gerekmektedir. Çoğu kişi yapabilsem, kilo almam demektedir. Yeni bir ameliyat oldunuz, karın şekliniz güzelleşti. Yediklerinize sadece dikkat etmenizi öneririz. Kendinizi şunu yememeliyim stresine sokmamalısınız. Bu yüzden sağlıklı beslenmek için neler yapabilirsiniz, ameliyat sonrasında bir uzmandan bilgi alabilirsiniz. Beslenme ve yaşam alışkanlıklarınıza göre, Sağlıklı Beslenme Uzmanları (diyetisyenler , size özel program oluşturmaktadırlar. Sizi mutsuz etmeden, yemekten zevk aldığınız gıdaların da bulunduğu bir program hazırlamaktadırlar. Çoğu kişi diyet –diyetisyen kelimesini sevmemektedir. O yüzden alışkanlıklarınızla size özel sağlıklı beslenme programı oluşturulması önemlidir.

Yeni bir doğum, yeni kilo alıp verme ve yaşlanmak gibi etkenler, vücudunuzda karın bölgenizin dışında orantısızlıklara sebep olabilir. Yeni bir doğum, karın bölgenizde gevşemelere de sebep olabilir. Yeni bir ameliyat gerektirebilir.

Doğum Yapmamış Kişiler Karın Germe Yaptırabilir mi?

Doğum yapmamış kişilerde yağlanma şikayetleri olabilmektedir. Spor ve diyete rağmen olan bu şikayetlerde, deri elastikiyeti güzel olan kişilerde karın germe yapılmamaktadır. Yağlanma şikayetleri, yağ aldırma-lazer liposiction yöntemleri ile çözümlenmektedir.

Ne Zaman İşbaşı Yapabilirsiniz?

Karın bölgesine yapılan ameliyat sonrasında kişilere 7-10 gün istirahat uygundur.

Herkesin iyileşmesi süresi farklıdır. Aynı deri ve şekil bozukluğuna sahip kişilerin iyileşme süreci farklıdır. Etrafınızda sezeryan olan kişiler vardır. İyileşme süreçlerini dinlediğiniz de kime inanacağınıza şaşırırsınız.

Birçok sayısız karın estetiği operasyonları sonrasında, hastalarımızda gözlemlediğimiz konusunda da genelleme yapamamaktayız. Sadece anlatılanlardan örnekler verebiliriz. 1 hafta sonra yurtdışına tatile giden hastalarda var, 5 gün sonra işe giden hastalar da var, 10 gün sonra kendini iyi hissedip işe giden hastalarda vardır.

Doktorların tavsiyelerine uyan hastalarda iyileşme süreci hızlıdır. Ameliyat sonrasında yatması gereken hasta modunda olmayıp, genel-temel hareketlerini yapanlar hızlı iyileşmektedir. 7 gün sonra işbaşı yapabilmektedirler.

Ameliyat olmayıp, hasta olmayıp, 3 gün sürekli TV seyredip-yatan kişilerde de hareketsizlikten, yürümeye başladığında yürüyüş bozuklukları, bacak ağrıları, vücut ağrıları, vücut şişlikleri gözlenmektedir. Vücut için hareket her zaman önemlidir. Karın estetiği ameliyatı sonrası hareket özgürlüğünüzün nasıl olduğunu doktorunuz belirtecektir.

Ameliyat Sonrası Sonucu Göreceğiniz Süre

Karın cildinizin oturması, karnınızın gerçek şeklini alması, bütün şişliklerinizin gitmesi için en az altı (6) ay gerekmektedir. Yara izi renginde de değişiklikleri de 6 aydan sonra gözlemlersiniz. 6-12 ay arası sonuç için beklenmesi gereken süredir.

Karın Germe Ameliyatından Sonra Bikini Giyilir mi?

Skar izleri bikini altında kalmaktadır. Şişliklerin, pembemsi kızarıklığın geçmesi için 6 ay gerekmektedir. 6 ay sonrasında bikininizi rahatlıkla giyebilirsiniz.

Sigarayı Bırakamayanlar Ne Yapmalı?

Sigara her zaman yara iyileşmesini geciktirmektedir. Kan dolaşımını etkilemektedir. Sigara, her ameliyatın iyileşme sürecinde önemlidir. Plastik cerrahi de karın germe ameliyatlarında sigara kullanımı, yara iyileşme sürecini çok etkilemektedir. Komplikasyon riskini artırmaktadır. Sigara kullanmamak, akciğerlerin görevini iyi getirmesini sağlar, ameliyatınızın iyi geçmesini ve sonrasında iyileşme süreci için çok çok önemlidir.

Hastalar 2 hafta önceden sigara kullanımını bırakmalıdır. Diğer estetik ameliyatlar da plastik cerrahlar, sigara kullanmamanızı, Karın Germe ameliyatı kadar şart koşmazlar. "Kullanmayınız, 15 gün önceden bırakınız derler." Ama karın estetiğinde mutlaka 2-4 hafta önceden bırakmanız istenmektedir.

Lütfen doktorunuzdan sigarayı kullanıp kullanmadığınızı saklamayınız. Ameliyat gününüze 15 gün kala hala sigara kullanıyorsanız, bunu doktorunuza mutlaka belirtiniz.

Karın Estetiği Riskleri

İster estetik ister sağlık ameliyatı olsun her ameliyatın komplikasyonu olabileceğini unutmamak gerekmektedir.
Burada bahsedeceğimiz ve doktorunuzun da muayenenizde ayrıntılı açıklayacağı risklerle pek çok hasta da karşılaşılmamıştır. Hastane koşullarında ve birçok karın operasyonu gerçekleştirmiş bir plastik cerrahın komplikasyonları yok denecek kadar azdır. Ama her hasta bilmelidir. Ameliyat öncesi her türlü bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Hasta Onam Formunda denilen bir formda da size yazılı ayrıntılı olarak verilecektir.

Karın ameliyatınız sonrasında yara-skar izinizin olduğu bölümde enfeksiyon kapabilirsiniz. Bunun için ameliyat sonrasında size antibiyotik kullandırılacaktır. Kullanım gün süresini ve saat süresini aksatmamanız gerekmektedir. Örneğin 1 hafta sabah-akşam kullanmanız gerekiyorsa, eksiksiz kullanmalısınız. Sadece örnek verdik. Size uygun ilaç kullanımını, reçete olarak, cerrahınız sizi hastaneden taburcu ederken verecektir. Reçete sizi hızlı iyileştirmek için verilmektedir. Size zorluk çıkarmak için değildir. Lütfen ilaç içmeyi sevmeseniz de reçetenizi uygulayınız.

Karın operasyonlarında apse oluşumu da olabilir. Apsenin boşaltılması ile iyileşme sürecine devam edersiniz.
Sigara komplikasyon oluşumunu, karın işlemlerinde artırmaktadır. Doktorunuzun sigara konusunda uyarılarını dikkate alınız.

Ameliyat Fiyatı Ne Kadar?

Her doktorun çalışma prensipleri, emeğini değerlendirmesi farklıdır. Her hastanın karın estetiği ile ilgili problemleri farklı olacağı için, aynı doktorun her hasta için emeğini değerlendirmesi de farklı olacaktır. Muayene olmadan fiyat vermek doğru değildir.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2018 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.