Lazer Lipoliz - Lazerle Yağ Aldırma

Lazer Lipoliz ve Lazer Liposuction Sıkça Sorulan Sorular

Lazer liposuction ve lazer lipoliz hakkında en çok sorulan soruları bu sayfada bulabilirsiniz.
Lazer Lipoliz ve Lazer Liposuction Sıkça Sorulan Sorular.

Lazer mi Klasik mi Daha İyi?

Karın, uyluk içi ve dışı, bel, kalça, diz gibi bölgeler vücudumuzda inatçı yağ depolanmaları gösteren bölgelerdir.
Bazı kişilerde boy ve kilo oranında abartı orantısızlıklar olmayıp, deri elastikiyetini kaybetmeyip, spor ve sağlıklı beslenmeye rağmen, dirençli yağ depolanmaları olabilir. Bazen hem yağ depolanmaları ve deri gevşemesi aynı anda olabilir.
Deri elastikiyetiniz, vücut konturlarınız, yağ depolanmalarınız, yağların depolandığı bölgelerin sayısı, beklentileri, vücut orantısızlıklarınız, klasik yöntemin mi lipo lazer yönteminin mi uygun olacağını belirleyecektir. Herkes farklıdır, kişiye özgü alınan bir karardır.

Lazer Lipoliz Kalıcı mıdır?

Yağ Aldırma – Liposakşın – Lazer Liposakşın-Laser Liposuction-Lazer Lipoliz ameliyatları kalıcı çözümlerdir. Ergenlik çağından sonra, insanların yağ hücreleri sayısı sabit olduğu için, yağ birikintileri liposuction ile alındığında, yağ birikintileri olan bölgelerde yeniden birikim oluşmaz. Kalıcı çözümler getiren yağ aldırma ameliyatları sonucunda kişiler mutlu olur.
Kişiler lazerle yağ aldırma operasyonlarına uygunsa, lazer lipoliz kalıcıdır. Lazer Liposuction kalıcıdır.

Lazer Lipoliz Yaz Aylarında Yapılır mı?

Yazın deniz tatili yapacak olan kişilerin, kışın operasyon olması uygundur. Uygulamadan 3 hafta sonra şekillenmeleri gözlemlersiniz. İlk 3 hafta sonuçları yüzünüzü güldürür. Takip eden 3 ayda daha da güzel vücut şekillenir. Operasyon sonrası iyileşme sürecini düşünerek, tatil planı yapmanız gerekir. Fakat deniz tatili yapmayıp, bikini giyeceğiniz bir yaz tatili olmayacaksa, yazında olabilirsiniz. Yaz tatilinizi 3 ay boyunca sahil kenarında geçirmeyip, belli bir süre tatile gidicekseniz, yaz aylarında operasyon planlaması yaptırılabilir. Sadece iyileşme sürecinde bir korse kullanacağınızı unutmamanız gerekir. Günümüzde evlerimizde, iş yerlerimizde, araçlarımızda serin ortamlar sağlanabilmektedir. Korse süreci bu yüzden eskisi gibi zor olmamaktadır.

Korse Kullanmak Şart mı?

Operasyonun tıbbı açıdan tamamlayıcı bir unsurudur. Hasta odanıza, işlem sonrasında korseniz giydirilmiş olarak gelirsiniz. Korse kullanımı, operasyon başarısı kadar önemlidir. Korse kullanımını 3 hafta tercih etmekteyiz. 3 haftalık korse kullanımı sonuçları daha başarılıdır.

Liposuction'da ve Lazer Lipoliz'de Emboli Oluşur mu?

Yağ aldırma en basit ameliyatlardan biridir. Yağ Alımı için kişilerin sıvı ve elektrolit dengesi önemlidir. Kişilerin, ameliyat öncesi kontrolleri iyi yapıldığında, tıbbi kriterlere uygun yağ alımı gerçekleştirildiğinde emboli oluşumu görülmemektedir.

Estetik Memento, estetik yazılar bölümümüzde bu konu ile ilgili ayrıntılı yazdığımız Lazer Lipolizde Emboli Riski Var mı? yazısını okuyabilirsiniz.

Lazer Liposuction ile yağ aldırma ameliyatından sonra kilo alma riski var mı?

Yağ hücre sayılarımız, ergenlik çağından sonra sabit olup, operasyonda bu hücreler alınır. Yağ hücresi azalınca, biriken yağların oranı da matematiksel olarak doğru orantılı azalır. Operasyon yapılan bölgelerde hücre sayısı azaldığından, liposiction-yağ alımı yapılan bölgelerde gözlemlenmez. Operasyon da tüm hücreleriniz alınmamaktadır. Size güzel şekil vermek için gerekli hücre miktarı kadar alınır. Gerisi yaşamınız için gerekli olan hücrelerdir.

Operasyondan sonra kilo almaya başladığınızda, bedeninizde genel olarak yağlanmalar artar. Var olan yağ hücreleri, kilo aldığınızda hacim olarak genişler.

Lazer Lipoliz Sonrası Aynı Bölgelerde Yeniden Yağlanma Olur mu?

Bu konu ile ilgili bilgilendirmemiz estetik yazılarımızdadır. Yukarıdaki butonu tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.