Medikal Estetik Blog

Dolgu ile Botoks Birlikte Uygulanabilir mi?

Medikal Estetik Uygulamaları ile ilgili kişilerin en çok sorduğu sorulardan biri, kendilerine botoks mu gerekiyor, dolgu mu gerekiyor, dolgu ile botoks birlikte mi uygulanmalı?
Dolgu ile Botoks Birlikte Uygulanabilir mi?.

Her insanın zamanla cildinde elastikiyet kaybı olur. Ciltteki deformasyonlar sonucunda, cilt kırışıklıkları, yanaklarda çökmeler ve sarkmalar görülür. Alın ve ağız bölgesinde kırışıklıklar oluşur. Normalde cildimizde, hyalüronik asit içerikli destek dolguları bulunmaktadır. Zamanla bu destek dolgularındaki kayıplar mutsuzluğumuza ve ciltte kayıplara sebep olur. Bu kayıplara dolgu uygulaması yapılmaktadır.

Dolgu Uygulamaları veya dolgu ile kırışıklık tedavisinde Hyalüronik içerikli dolgu malzemesi ile uygulama yapılır. Deri altındaki kasların uzun süreli kasılmaları sonucu oluşan kırışıklıkları gidermek için, medikal estetik uygulaması olarak botoks yapılır. En hızlı ve en kolay kırışıklık tedavisidir. Bu uygulama ile yüzdeki mimik kaslarının hareketi yavaşlar. Uygulama öncesinde yorgun, uykusuz ve bitkin ifadesi olan kişiler kurtulmuş olup, canlı bir görünüm kazanırlar.

Alın bölgesindeki kırışıklıklar için botoks, yanaklardaki ve ağız çevresinde kayıplar için dolgu, aynı gün aynı anda yapılabilir. Fakat alın bölgesinde aynı zamanda hem botoks hem dolgu yapılamaz. Farklı bölgede uygulama yapılacaksa, botoks ve dolgu birlikte yapılabilir. Fakat aynı bölgede botoks ve dolgu birlikte yapılamamaktadır.

 

 

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2018 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.