Medikal Estetik

Ana Sayfa

Botoks Uygulamaları

Botoks, en kolay ve en hızlı kırışıklık yok etme yöntemidir. Uygun kişilere uygulandığında, ağrısı olmayan iyi bir kırışıklık, migren ve terleme tedavisidir. Yılan zehirinden yapılmayıp, özel bir tıbbi ilaçtır.
Botoks Uygulamaları.

Botoks Niçin Yapılır?

  1. Çeşitli sebeplerden oluşmuş yüz çizgilerinin belirginliğini yok etmek için,
  2. Aşırı terleme problemlerini tedavi etmek için,
  3. Migren ağrılarını tedavi etmek için,

Botoks Nasıl Etki Gösterir?

Botoks enjekte edildiği bölgedeki kasların hareketini geçici olarak azaltıp bu kasların hareketleri sonucu meydana gelen kırışıklıkların yok edilmesini sağlar. Botoks sonrası, kişilerin yaşlı, kızgın, yorgun yüz ifadeleri yerine, dinamik, canlı ve genç bir ifade gelir.

Botoks Ne zaman Etkisini Gösterir?

Uygulamadan birkaç gün sonra etkisini görmeye başlarsınız. 15 gün sonra asıl sonucu gözlemlemiş olursunuz.

Botoksun Etkisi Ne Kadar Sürer?

İlk defa kırışıklık tedavisi için botoks yaptıranların, ilk uygulamadan sonra 4 ay sonra yaptırması gerekebilir. Normalde etki süresi 6 aydır.

Migren İçin Botoks Çözüm Getirir mi?

Kas gerginliğine bağlı olarak kişilerde migren ağrıları görülür. Bu ağrıları gidermek için botoks uygulanır. %90 hastaların çoğu botokstan fayda sağlamaktadır. Botoks uygulamasından, 5 gün sonra, migren için etkisi görülür. 4-6 ay, migren ağrıları olmadan rahat günler geçirilir. FDA tarafından, migren tedavisindeki başarısı onaylanmıştır.

Koltukaltı Terlemesinde Botoks Çözüm Getirir mi?

Aşırı terleme problemleri görülen kişilerde botoks, rahatlatıcı bir çözümdür. Normalden fazla çalışan ter bezleri, botoks sayesinde engellenmiş olur. Aşırı terleme azalmış olur.

Botoks hangi bölgelere yapılabilir?

Botoks, alın, kaşlar, kaz ayağı olarak bilinen göz çevresi, üst dudak, boyunda meydana gelen kırışıklıklar için kullanılabilir.

Botoks Hangi Mevsimlerde Yapılmalı?

Yüz çizgilerinin belirginiliğini yok etmek için her mesim yapılabilir. Eğer koltukaltı terlemesi için botoks uygulanacaksa, nisan ve mayıs ayları, yani ilkbahar mevsimi çok uygundur. Eğer kış mevsiminde normalden çok fazla terleme sorunları varsa, mevsim fark etmez.

Botoks Uygulamasında Unutmayınız

  • Uygulamadan birkaç gün önce C ve E vitaminlerini içmeyiniz.
  • Uygulama öncesinde Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar içmeyiniz.
  • Uygulama sonrasında, uygulama bölgesini ovuşturmayınız.
  • Gebelik ve emzirme döneminde yaptırmayınız.
  • Kas hastalığınız varsa yaptırmamalısınız.

Botoks Yüz İfadenizi Bozar mı?

Tecrübeli bir doktor,kişilerin kas yapısına uygun dozlarda uygulama yaptığından sadece kırışıklıklar tedavi edilir. Botoks kırışıklarınızı yok eder, ifadenizi bozmaz.

Botoksun Yaşı Nedir?

Botoks uygulaması için kırışıklık problemlerinizin, migren ağrılarınızın ve aşırı terleme problemlerinizin olması gerekmektedir. Kırışıklar başladığında botoks tek başına yeterli bir çözümdür. Yaş önemli değildir. Fakat çizgilerin derinliği artmış kırışıklıklarda, botoksla beraber dolgu malzemeleri de uygulamak gerekebilir.

Botoksun Yan Etkileri?

Herhangi bir zararı yoktur. Sitemizde botoks uygulaması öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenleri belirttik. Bunlara dikkat ederseniz hiçbir problem yaşamazsınız.

Botox yapıldıktan sonra ne zaman günlük yaşama dönülebilir mi?

Hemen günlük yaşama dönülebilir.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.