Medikal Estetik

Ana Sayfa

Dolgu ile Kırışıklık Tedavisi

Yüzümüzde kırışıklıkları azaltmak için dolgu malzemeleri kullanılmaktadır. Dışarıdan dolgu maddesi enjekte edilmesi işlemine Dolgu ile kırışıklık tedavisi denilir. Dolgu uygulaması, ameliyat olmak istemeyenler için alternatif en başarılı uygulamadır.
Dolgu ile Kırışıklık Tedavisi.

Yıllar geçtikçe, yaşımız ilerledikçe yüzümüzde ve bedenimizde değişiklikler oluşmaya başlar. Yıllar, yüzümüzde izlerini bırakır. Deride kolajen ve elastik lifler eskimeye başlar. Cildimizin hyalüronik asit miktarı azalmaya başlar. Belli bölgelerde hacimsel kayıplar oluşur. Bunların sonucunu, cildimizde kırışıklık ve çöküklük olarak gözlemleriz. Yaşımızın ilerlemesi dışında, sigara, güneş ve hava koşulları da yaşlanmamızı hızlandırır ve kırışıklıklarımız artırır.  

Dolgu Neden Yapılır?

Dudaklarımızın daha dolgun olması, yanaklarımızın daha belirgin olması, burun bölgemizdeki çöküntüler daha az olması ve gözaltlarımızın çökük olmaması için dolgu malzemeleri ile cildimiz tedavi edilir. Dolgu Uygulaması yapılır. Bazı kişilerin çeşitli sebeplerden dolayı derialtlarında doku kayıpları oluşur. Bazı kişilerin de  yerçekimi ve çevresel etkenlerden, bazı kişilerin güneş ışınlarının sebep olduğu hasarlardan, bazı kişilerinde yaşlarının ilerlemesinden dolayı ciltte kırışıklık ve sarkmalar oluşur. Bütün bu şikayetleri, gidermek, sizi güzelleştirmek ve dolgunluk kazandırmak için derialtına dolgu maddeleri enjekte edilerek Bazen de yaşlanmanın, güneş hasarının, kaygıların, yer çekiminin ve başka çevresel faktörlerin etkisiyle, ciltte sarkma, kırışıklık ve çizgiler oluşur. Ciltteki çöküntüleri, hacim kayıplarını, kırışıklıkları deri altına bazı maddeler enjekte edilerek yok etmek mümkündür. Böylece daha genç ve alımlı bir görümün elde edilebilir.

Dolgu Malzemeleri Nelerden Oluşur?

Dünya'da ve ülkemizde en çok kullanılan malzeme Hyalüronik Asittir. Yaşlandıkça, cildimizde hyalüronik asit miktarı azaldığı için, kırışıklıkları önlemek için, Hyalüronik asit içeren dolgu malzemeleri ile cilde katkı sağlanır. Dolgu uygulamasında,  FDA onaylı malzemeler kullanılmaktadır. Özel dolgu malzemeleri dışında, kişilerin kendi yağından da dolgu enjekte edilebilmektedir. Kalıcı ve geçici dolgu maddeleri vardır. Kalıcı olan madde silikondur. Tek sefer uygulanır ve kalıcıdır. Geçici olanlarda belli bir süre sonra tekrar uygulama yapmak gerekir. Geçici olan dolgu uygulaması daha avantajlıdır. Belli aralıklarla istenen değişikliklerin yapılabilmesi avantajdır. Hyralüronik asit, doğal olarak bulunan bir madde olup, canlıların kıkırdak, deri, eklem ve gözlerinde bulunur. Hyralüronik Asit içeren maddeler dışında Kollajen İçerenler, Kalsiyum Hidroksil Apatit İçerenler ve Polilaktik Asit içeren maddeler vardır.

Dolgu Maddeleri Nerelerde Kullanılır?

Alındaki çizgilerde, akne izlerinde, burun-dudak oluğunda, dudak dolgunlaştırılmasında, göz çevresi kaz ayaklarında, gözaltı çukurlarında, el sırtlarında, burundaki bölgesel simetrilerde, ağız köşelerindeki çukurlarda, çene ve yanak gamzelerinde, kaza sonucu oluşan deformiteler de kullanılır.

  • Göz çevresi kaz ayaklarında botoks yetersiz kaldığı zamanlarda dolgu uygulanır.
  • Gözaltı çukurlarında, daha genç bir görünüm kazandırmak için dolgu uygulanır. Ayrıca sarkmış olan yanaklar hafifçe yukarı doğru toparlanmış olur.
  • El sırtında, incelmiş, kemik v tendonları belirginleşmil el sırtlarında uygulanabilir.
  • Dudak Dolgusu, dudak kenarı ve buradaki kırışıklıklara yapılacak dolgu işlemi ile estetik görünüm kazandırılır.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.