Meme Büyütme - Göğüs Büyütmek

Göğüs Büyütme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Meme büyütme ameliyatı, göğüs büyütme ameliyatı öncesi bilmeniz gerekenler maddeler halinde sıralanmıştır.Videomuzun altındadır. Üç boyutlu görüntüleme sistemi ile,protezin büyüklüğüne,şekline,sizinde görmenizi sağlayarak karar veriyoruz.
Göğüs Büyütme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası.
 1. Meme Büyütme operasyonları, genel anestezi altında, plastik cerrahi doktorları tarafından ameliyathane koşullarında gerçekleştirilen estetik ameliyatlardır.
 2. Operasyon sırasında süt emzirme kanallarına dokunulmadığı için, doğum yaptığınızda süt emzirmede problem yaşamazsınız.
 3. İmplantın göğüslerinize nereden yerleştirilirse yerleştirilsin, yerleştirildiği kısımda bir kesi olacaktır. Bu kesi sonrası skar izi adlandırılan iz olacaktır. İziniz bir yılın sonunda belli belirsiz bir iz olacaktır.
 4. Ailenizde kanser tedavisi görmüş kişiler varsa bu bilgiyi doktorunuzla paylaşmayı unutmayınız.
 5. Kullandığınız ilaçlar varsa, daha önce herhangi bir ameliyat olduysanız bu bilgi cerrahınız için önemlidir.
 6. Doktorunuz koltukaltından yerleştirme tekniğine karar verdiyse koltukaltınızı tüylerden arındırmış olmalısınız.
 7. Ameliyat öncesi mamografi ve ultrason gibi tetkiklerinizi son güne bırakmamanızı tavsiye ederiz.
  a.Bu tetkiklerin sonuçlarına göre plastik cerrahi doktorunuz, bir genel cerrahi doktorunakonsültasyon muayenesi olmanızı isteyebilir.
  b.Tetkik sonuçlarınızda ameliyat tarihini değiştirmeniz gereken tıbbı gerekçeler olabilir.
  c.Tavsiyemiz göğüs ameliyatına karar verdiyseniz, muayene olacağınız doktorlardan önce tetkiklerinizi yaptırmanız. Muayenenizde cerrahınızdan bu sonuçları değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Böylece ameliyat tarihinizi belirlemeden önce tetkik sonuçlarından dolayı olabilecek yönlendirmeler için erken davranılmış olursunuz
 8. Ameliyatınızdan önce ameliyatın yapılacağı hastanede anestezi doktorunun kontrolü ve kan tahlilleriniz gerçekleştirilecektir. Bu süreci son güne bırakmamanızı tavsiye ederiz. Bazen anestezi doktorlarının sizlerden isteyeceği ek tahliller olabiliyor.
  a.Anestezi kontrolünden sonra bir soğuk algınlığı durumunuz olursa bunu mutlaka cerrahınız ve anestezi doktorunuz ile paylaşınız. Sizin için önemsiz gelen doktorlarınız için önemli olabilir.
 9. Ameliyat şartları gereği, ameliyatınız öncesinde belli bir süre aç kalmanız gerekecektir. Anestezi ve kan tahlilleri kontrolünüzde size bu süre, ameliyat saatinize göre söylenecektir. Bazen ameliyat öncesinde yemek yiyip doktorlara söylenmeyen durumlar yaşanabilmektedir. Doktorlarınızdan saklamamanızı tavsiye ederiz. Güzelleşmek için yapılan bir ameliyat sizi mutsuz etmemesi açından da önemlidir. Unutulmalıdır ki, estetik ameliyat da olsa genel anestezi ameliyatlarının kuralları değişmemektedir.
 10. Ameliyat süresi 1-1.5 saattir.
 11. Yakın bir tarihte bir tatil planınız varsa bunu doktorunuzla paylaşınız. Ameliyattan sonra ne kadar süre sonra kollarınızı zorlamamanız gerektiğini size söyleyecektir. Ameliyattan sonra 3-4 gün kadar kollarınızı zorlamamanız gerekecektir.
 12. İstirahat döneminiz 3-4 gündür. Operasyon sonrasında 4.cü gün işe giden kişiler bulunmaktadır. Ama 1 hafta iş yerinden izin alıp istirahat etmek isteyen kişilerde olmaktadır. Tıbbı açıdan 4 günden sonra işe başlamanızda sakınca yoktur.
 13. Yeni doğum yaptıysanız, emzirme döneminiz tamamlandıktan sonra 9 ay sonra ameliyat olmanız uygundur.
 14. Göğüslerinizi büyütmek istediğiniz ölçüyü sutyen ölçülerine göre belirlemeyiniz. Plastik cerrahınızın bahsettiği ölçü sutyen ölçüsü ile aynı değildir. Ayrıntılı muayenenizde bilgilendirileceksiniz.
 15. Operasyondan sonra 6.cı ve 12.aylar arasında hissizlik normaldir. Hislerinizin normal haline dönmesi için bu sürenin doldurulması gerekmektedir.
 16. Doğru bir planlama yapılarak(size uygun yerleştirme yöntemi, doğru protez şekli, vücudunuza uygun ölçü) gerçekleştirilen ameliyatlar sonrasında memelerde görüntü normaldir. Normal şartlarda size uygun takılan silikonların fark edilmesi zordur.
 17. Protezleri istediğiniz zaman çıkarılabilir. Çıkarıldığında meme eski haline döner.
 18. Ameliyathaneden odanıza geldiğinizde memelerinizde sporcu sutyeni olacaktır. ne kadar süre kullanacağınızı taburcu edilirken veya kontrollerinizde söylenecektir.
 19. Protezin-silikonun yerleştirildiği kesi yerlerinde flaster bantlar olacaktır.
 20. Ameliyathaneden, hastane odanıza geldiğinizde refakatçinizin olması iyi olacaktır.
 21. Ameliyatınızdan birkaç saat sonra anestezi ve plastik cerrahı doktorunuzun onayı ile taburcu edilebilirsiniz. Bu ameliyat dolaşmanızı engellemez. Hareketlerinizi engellemez.
 22. Hasta odanızda, ameliyatınızla ilgili doktorunuzun anlattığı ve internette okuduğunuz bilgilerin yazılı olarak anlatıldığı Hasta Onam Formu okuyacaksınız. Bu formu imzalamanız gerekmektedir.
 23. İlk gün bir takım ağrılarınız olabilir. Ağrılarınızın olmaması için ağrı kesici verilecektir. Ağrı kesicilerinizi, belirtilen saat aralığında içmeniz önemlidir. İlaç içmeyi unutmamanız gerekmektedir.
 24. Hasta odanıza geldiğinizde direnleriniz olabilir. İçeride sıvı birikimini önlemek amacıyla diren takılacaktır. Kontrollerinizde cerrahınız çıkaracaktır.
 25. 2-3 hafta göğüs bölgenizde hassaslık olabilir. Darbelere karşı kendinizi korumanız gerekmektedir.
 26. Ameliyat sonrasında yatış pozisyonunuz konusunda doktorunuz sizi bilgilendirecektir.
 27. Evinizde mutfak dolaplarına uzanmak için kendinizi zorlamamanız gerekmektedir. Boyunuzun yetmediği yerlere tabure ile çıkınız. Zorlamayınız.
 28. İlk 1 hafta ütü yapıp kendinizi zorlamayınız.
 29. Ameliyattan belli bir süre sonra memelerinizde implant etrafında kapsül oluşumu olabilir.Bu risk birçok hastada görülmemiştir. Kapsül oluşumu ne hastanın ne de doktorun hatası olmamaktadır. Kapsül oluşumu dışarıdan fark edilebilir. Neden oluştuğu ile ilgili kesin bir tanı yoktur. İstenmeyen bir durumdur. Yeni jel silikonlar ve deneyimli plastik cerrahlar sayesinde kapsül problemi yaşanmamaktadır.
 30. Ameliyattan sonrasında morluklar, şişlikler ve hissizlik olabilir. Bunlar normaldir.
 31. Kesi yerlerine atılan dikişte kullanılan iplikler eriyebilme özelliğine sahiptir.
 32. Operasyondan 3-4 gün sonra banyo yapabilirsiniz.
 33. Ağır spor aktivitelerini 6-8 hafta sonra yapabilirsiniz. İlk iki haftadan sonra uzun yürüyüşler yapabilirsiniz.
 34. İlk iki hafta göğüsler normalden fazla büyük olacaktır.
 35. Kontrollerinizi aksatmayınız. Doktorunuzun belirlediği tarihlerde kontrollerini yaptırmalısınız.
  Silikonların, vücutta yabancı bir madde olarak algıladığı bir malzeme olmayıp, alerjik reaksiyon gösterme özelliği de yoktur. silikon çeşitleri ile ilgili bölümümüzdedir.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2018 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.