Meme Büyütme - Göğüs Büyütmek

Göğüs Büyütme Muayenesi

Meme büyütme ameliyatları, plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen cerrahi işlemlerdir. Bünyemizde bayan estetik doktoru da bulunmaktadır.
Göğüs Büyütme Muayenesi.

Memenizde her ne sebepten olursa olsun, değişiklik yapmak istediğinizde olmazsa olmazlardan biri meme ultrasonu ve mamografi tetkiklerinin yapılması çok önemlidir. Mamografi kişinin yaşına göre gerekli görülmeyebilir. Ama bazen mamografi gerekmediği yaşlara sahip kişilerde, ultrason sonuçlarına göre mamografi istenebilir. Ailenizde kanser geçmişi olan bir yakınınız varsa bunu mutlaka doktorunuzla paylaşmalısınız. Meme büyütme sonrası protezler, ultrason ve mamografi gibi tetkiklerin yapılmasından etkilenmez. Sadece meme büyütme ameliyatı sonrasında bir ameliyat olursanız veya tetkik yaptırmanız gerekirse, uygulamaları yapacak olan doktorları, protez ameliyatı olduğunuz konusunda bilgilendirmeyi unutmamanız gerekmektedir. Özellikle radyologlar için bu bilgi çok önemlidir.

Meme hakkında ayrıntılı tıbbı bilgileri meme büyütme ameliyatı bölümüzde yaptık. Mutlaka bu bölümümüzü okumanızı tavsiye ederiz.

Göğüs büyütme ameliyatı planlanırken kararı etkileyen birçok etken vardır. Nereden yerleştirileceği, hangi şekli kullanılacağı, hangi ölçüde olacağı gibi. Bu yüzden internette araştırmaya başladığınız andan itibaren bir not defteri bulundurmanızı tavsiye ederiz. Akılda tutacağınıza yazılı olarak araştırmalarınızı saklamanızı tavsiye ederiz. Sorularınızı hazırlamanızda faydalı olacaktır. İnternette ameliyat hakkında bilgilendirmeleri okurken, en dikkatli okuduğunuz kısımları yazarsanız, sorularınızı eksiksiz, doktorumuza sormuş olursunuz. En dikkatli okuduğunuz yerler, doktorunuzdan en çok güven almak istediğiniz kısımlardır.

Araştırmalarınızda silikonun kanser yaptığı konusundaki bilgilere ve halk arasında silikon oynuyor gibi bilgileri duyduğunuzda bu bilgilere inanmayınız. Silikonun malzeme özellikleri hakkında ayrıntılı bilgiyi "Meme Büyütme Ameliyatı"ve "Meme Büyütme Yöntemleri" bölümlerimizden okuyabilirsiniz. Meme büyütme ameliyatlarının başarısı, mükemmel sonucu, size uygun ideal ölçülerle gerçekleştirmektir. Doğal ve dolgun olması bir başarıdır.

Plastik cerrahınızda muayeneniz sırasında, daha önce ameliyat yaptığı hastalardan örnek fotoğraflar görmek isteyebilirsiniz. Fotoğrafları incelerken, kendi beklentilerinizi daha iyi anlatabiliyorsunuz.

Muayenenizde değerlendirmesini-planlamasını iyice dinledikten sonra, tekrar bile olsa aşağıdaki soruları sormanızı tavsiye ederiz;

 1. Silikon jel mi, serum fizyolojik kullanılacak,
 2. Hangi markayı kullanılacak?
 3. Protez şekli yuvarlak mı damla mı olacak?
 4. Protezi nereden yerleştirecek?
 5. Yerleştirme sonrası izlerinizin nerede olacak?
 6. Protez kasaltı mı kasüstü mü olacak?
 7. Süt emzirme de ileride sakınca olacak mı?
 8. Ameliyattan ne kadar süre sonra işe başlayacağınızı,
 9. Spor ne zaman yapabileceğinizi,
 10. Diren takıp takmayacağını,
 11. Riskler var mı, kapsül oluşumu önemli bir risk mi,
 12. Kendi sormak istediğiniz soruları da yazabilirsiniz. Muayenede tüm sorularınızın cevaplarını alabilmek için.

En güzel muayene, doktorunuza güvenip, iyi iletişim kuracağınız cerrahınızdır.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2018 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.