Meme Büyütme - Göğüs Büyütmek

Meme Büyütme Yöntemleri

Göğüs büyütme için estetik ameliyatlarda implant-protez-silikon denilen malzemelerle göğüs büyütme yöntemi, yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme yöntemi ve dolgu maddeleri ile meme büyütme yöntemi olmak üzere 3 yöntem bulunmaktadır.
Meme Büyütme Yöntemleri.

1- Silikon ile Göğüs Büyütme Yöntemi (Protez veya İmplant ile)

Silikon Malzemesi


Protezlerin dış yüzey kılıfı silikondan üretilmiştir. Silikonların iç yapısının özelliklerinde farklılıklar olmaktadır. Dış yüzey, yani vücuda temas ettiği yüzey silikondan yapılmıştır. Bu farklılıklara göre jel ve serum fizyolojik protez çeşitleri bulunmaktadır.

Silikon Patlar mı?


Normal koşullar da hangi iç yapıda olursa olsun silikonlar patlamaz. Üretimlerinde birçok klinik testleri yapılmaktadır. Memelerin alacağı darbelere karşı dayanıklıdır. Bir aletle kesilmesi, bir cisim batması, trafik kazaları darbeleri ve silahlı saldırılar istisnai olaylardır. Silikonlar ömür boyu kalabilir. Yıllar geçtikçe, yerçekimine doğru olan değişimlerden sonra hasta isteğine bağlı olarak silikon değiştirilebilir ve göğüsler dikleştirilebilir. Üretici firmalar silikonlar için bir ömür vermektedirler. Vücudumuzda başka bir maddeye dönüşmezler. Vücudumuzda, içimizde yabancı bir madde olarak algılanmazlar. Vücuda kısaca zarar vermezler. Kalınlıkları birkaç mm'dir.

"Koheziv Jel" son yıllarda en çok kullanılan silikonlardır. İçindeki jel, herhangi bir kesici cisim batsa da akmaz. Vücuda karışmaz. Özellikleri meme dokusunun kıvamına daha yakındır. Jel silikonlar sayesinde gelişimi asimetrik olan göğüslerde çok başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Silikonlar Güvenli mi?


1962'den beri modern implantlar kullanılmaktadır. Silikonlarla ilgili bilimsel araştırmaların süresi oldukça fazla, kullanmak için yeterince güven kazanmış malzemelerdir. Silikonlar kanser yapmamaktadır. Kimyagerlerin yaptığı bilimsel araştırmalar sonucu implantların dış yüzey özelliği olan silikonlar diş hekimleri tarafından dolgu malzemelerinde de kullanılmaktadır. Bilimsel araştırmalar sonucu tıpta birçok alanda kullanılan bir malzemedir. Tıpta kimyasal saflıklarından dolayı kullanılırlar. Göz küresi içine konulan lensler…

Silikonun en önemli özelliği nerede kullanılırsa kullanılsın, çok uzun yıllar bozulmadan kullanabiliyor. Çok dayanıklı bir malzemedir.


Silikon jelleri tercih etmekteyiz. İşimiz en güzel göğüsleri yapmak olduğu için, sitemizde serum fizyolojik silikonların ayrıntısına yer vermeyeceğiz.

 

Silikonun Yüzey Özellikleri


Silikonun dışındaki yüzey düz ve pürüzlü olabilir. Bu karar plastik cerrahınızın deneyimi olabilecek bir karardır.

Silikon Mamografi Çekilmesini Engeller mi?

Silikonlar mamografi gibi radyoloji tetkiklerinin yapılmasına engel olmaz. Sadece radyoloji doktorunu tetkikler öncesinde meme büyütme ameliyatı olduğunuzu bildirmelisiniz.

Plastik cerrahi doktoru kullandığı silikonun markasını, büyüklük (CC) bilgilerini ameliyatınız bitiminde üretici firma tarafından hasta odanıza bırakılacaktır. Bu küçük silikon barkotunu cüzdanınızda saklayabilirsiniz. Herhangi bir tetkikte ve tıbbı uygulamalarınızda bu bilgileri ilgili doktora verebilirsiniz.

Silikonun Yan EtkileriProtez yerleştirildikten sonra vücutta kapsül oluşumu ihtimali yok denecek kadar azdır. Ameliyattan sonra bazen vücutla malzeme etrafında ince bir zar oluşabilmektedir. Buna KAPSÜL denilmektedir. Her meme büyütme ameliyatında olabilme ihtimali vardır. Normal bir durumdur. Bazen dışarıdan gözlemlenebilen göğüste kabarmalara ve şekil bozukluklarına sebep olabilmektedir. Artık günümüzde jel silikonlar sayesinde neredeyse, kapsül oluşumu yok denecek kadar azdır. Kapsül riski azalmıştır.

 

2- Yağ Enjeksiyonu ile Göğüs Büyütmek

Silikon ile göğüs büyütmek istemeyenlere alternatif yöntem Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme yöntemidir. Ayrıntılı bilgi almak için butonu tıklayabilirsiniz. Yağ Enjeksiyonu ile Büyütmek

3- Dolgu Maddeleri ile Göğüs Büyütmek

Bir diğer meme büyütme yöntemi de dolgu maddeleri meme büyütmektir. Yüz estetiği uygulamarındaki dolgu uygulamalarının tekniği kullanılır. Ayrıntılı bilgi için yandaki butonu tıklayınız. Dolgu Maddeleri ile Büyütmek

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2018 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.