Meme Estetiği - Göğüs Estetiği

Jinekomasti Erkekte Meme Büyümesi

Bazı erkeklerin,dışarıdan kıyafetlerinden anlaşılabilen, kadın memesi gibi göğüsleri bulunmaktadır. Erkeklerde meme büyümesi problemini düzeltmek amacı ile yapılan ameliyatlara Jinekomasti ameliyatı denilir.
Jinekomasti Erkekte Meme Büyümesi.

Jinekomasti Nedir?

Bazı erkeklerin meme dokularının fazla büyümesinin bir çok değişik sebebi vardır. Erkeklerde görülen meme büyümesine Jinekomasti adı verilir. Erkeklerde meme kendiliğinden büyümeye başladığında, gelişmekte olan meme dokusunun, ameliyathane koşullarında alınması gerekmektedir. Ameliyatsız çözüm getirilememektedir. Tıpta meme dokusu fazlalığı, kanser riski taşıdığı için, meme büyümesi görülen erkeklerin, ameliyatı ertelemeden olmaları gerekmektedir. Erkeklerde ergenlik çağı ve sonrasında Jinekomasti – Erkeklerde Meme Büyümesi görülmektedir. Erkeklerde meme büyümesi problemleri,  plastik cerrahlar tarafından, ameliyathane koşullarında, cerrahi olarak çözümlenmektedir.

Erkeklerde Meme Büyümesi Sebepleri

Jinekomasti genetik ve ergenlik çağında gözlemlenen hormonal dengesizliklerdir. Bazen jinekomasti, hiçbir sebep olmadan da ortaya çıkar. Bazen de bazı ilaçlar ve yaşlanma gibi çeşitli sebeplerde olabilir. Hepatit, akciğer hastalıkları,tiroid hastalıkları, testis hastalıkları, siroz gibi bazı hastalıklar da jinekomastiye sebep olabilmektedir. Yağ ve meme dokusunun artmasına göre üç farklı şekilde görülmektedir. •    Yağ dokusunun artmasına bağlı olarak •    Yağ ve meme dokusunun beraber artmasına bağlı olarak •    Meme dokusunun artmasına bağlı olarak

Jinekomasti Belirtileri

Erkeklerin meme dokusunda, görmekten hoşlanmadıkları derecede büyüme görmesi, jinekomastinin belirtileridir. Başka hastalıklardan dolayı da jinekomasti rahatsızlığı görülebilir. Kesin problemin teşhisi ve tedavisi için mutlaka bir doktora başvurunuz. Doktorunuz kan ve idrar tahlilleri yapacaktır. Jinekomastinin, erkekte meme dokusunun fazla gelişmesi, her ne sebepten olursa olsun, tedavisi için plastik cerrahlar tarafından ameliyatı gerekmektedir.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.