Meme Estetiği - Göğüs Estetiği

Meme Büyütme Göğüs Büyütmek

Göğüs Büyütme Ameliyatı öncesi, 3D VECTRA programıyla,bilgisayar ekranında 3 boyutlu olarak, kullanılacak protez büyüklüğüne ve şekline birlikte karar veriyoruz. Bilgisayar ekranında üç boyutlu olarak görebilirsiniz.
Meme Büyütme Göğüs Büyütmek.

Görüntüsü sarkan, yerçekimine karşı koyamayan ve dolgunluğu azalan memeleri dolgunlaştırmak, dikleştirmek, güzelleştirmek ve göğüs büyütme için memelere silikon yerleştirilir.

Silikon için protez ve implant gibi terimlerde kullanılmaktadır. Sonuçta bir malzeme kullanılarak memelerin büyütülmesine veya göğüslerin büyütülmesine Meme Büyütme veya Göğüs Büyütme ameliyatı denir. Göğüs büyütme veya meme büyütme ameliyatları için belli bir standart yoktur. Herkesin vücut yapısı farklıdır. Her vücudu güzelleştirmek farklıdır. Meme büyütme ameliyatlarının planlamasında Göğüs kafesinin şekli, meme ucunun büyüklüğü, meme dokusunun özellikleri etkilidir. Göğüs büyütme yapılırken memeler, vücutla bir bütün olarak değerlendirilir. Çok kilo alıp vermiş olabilirsiniz, memeleriniz bu yüzden küçülmüş olabilir. İmplant yerleştirilerek dolgunluk verilebilir, meme hacmi büyütülebilir (göğüs büyütme). Doğum sonrası süt emzirmekten ve hormonsal sebeplerden dolayı göğüsleriniz deforme olmuş olabilir. Görüntüsü sarkmış veya meme dokunuz boşalmış olabilir. Bu memnuniyetsizlikleriniz protez yerleştirilerek giderilebilir. Sarkmalar normalden fazla ise, aynı meme büyütme ameliyatında çözüm, hem protez yerleştirme hem de meme dikleştirmek olabilir. Ergenlik çağınızı tamamlamanıza rağmen, tek taraflı meme gelişiminiz olabilir. Yani asimetrik göğüsleriniz olabilir. Silikon yerleştirilerek göğüslerinizin asimetrikliği-eşitsizliği giderilebilir. En önemli sebeplerden biri olan kanser tedaviniz sonrasında memenizi kaybetmiş olabilirsiniz. Ameliyatla moraliniz düzeltilebilir, üzücü günleri geride bırakıp, eski günlerinize kavuşabilirsiniz. Vücudun orantısız gözükmesinde en önemli organlardan biri olan küçük memeler, cerrahi girişimle, protez yerleştirilerek, vücuda orantılı bir görünüm sağlanabilir. Kısaca sebebi her ne olursa olsun protez-implant-silikon yerleştirerek memeleri büyütme işlemine "Meme Büyütme"  ameliyatı denir.

Meme Büyütme Ameliyatları Güvenli mi ?

Kadına kadın olduğunu hissettiren, varlığı ve büyüklüğü ile özgüvenini sağlayan meme organı ile ilgili araştırmalar 1800 yıllarından beri devam etmektedir. Ergenlik çağını tamamladığı halde, gelişmeyip küçük kalan göğüsler, bu yıllardan beri kadınları mutsuz etmektedir. Bu yıllarda memeye malzeme yerleştirilerek ilk göğüs büyütme girişimleri tıbbı olarak gerçekleştirilmiştir. İlk malzeme süngerdi. Araştırmalar devam ettikçe 1962 yılında daha memnuniyet verici modern malzemeler kullanıldı. Bu modern malzemeler ile o yıllarda bile birçok kadın memelerinin hacmini büyütmüştür. Bu kadar eski zamanlardan beri gerçekleştirilen göğüs büyütme ameliyatları, bugün kadınların korkmadan düşünebileceği, güvenli estetik operasyonlardandır. Göğüs büyütme operasyonu ile kadınlar, büyümüş, dolgunlaşmış ve dikleşmiş göğüslere sahip olmaktadırlar. O zamanlardan beri, memeleri gelişimini tamamlamadığı için ruhsal sorunlar yaşayan kadınlar, ameliyatla küçük göğüslerden kurtularak daha enerjik ve mutlu olmaktadırlar. Özgüvenlerini tekrar kazanıp, kıyafet ve iç çamaşırı alışverişlerinde daha mutlular.  

Göğüsler Yuvarlak mı, Damla mı Olmalı?

Meme protezleri yuvarlak ve damla model olmak üzere iki şekilde olmaktadır. Her kadının meme özellikleri ve dolgunluk bölgeleri farklı olduğu için hangi implantın uygun olduğuna doktorunuz karar vermelidir. Araştırmalarınız sırasında sizin istediğiniz şekil tabii ki olabilir. Ama birebir muayenenizde doktorumuz tecrübeleri ile meme özelliklerinize göre şekli belirleyecektir. Teknik bilgilendirme de protezin yuvarlak ve damlayı birbirine göre kıyaslayıp, biri için daha iyidir seçimi, kişilerin aklını karıştırmaktadır. Her hasta farklı meme özelliklerine sahip olduğu için en iyi şudur budur demek doğru olmayacaktır. Damla daha iyi denilince, yuvarlak iyi değil algılanmakta, ya da yuvarlak iyi denilince damla iyi değil algılanmaktadır.

Doktorumuz, her hastasını muayene edip, kişilerin memesi için uygun olan estetik açıdan güzel olacak protez şekline karar vermektedirler. Daha önce ameliyat olan kişilerden örneklerle, sizinde şekil konusunda bilgi sahibi olmanız sağlanmaktadır.  

Damla veya Yuvarlak Olması Fiyatı Etkiler mi?

Hastalar arasında en yanlış bilgi yuvarlak mı damla mı olmasına doktorun protez fiyatına göre karar verdiğini düşünmektir.  Hiçbir doktor protez fiyatları yüzünden işini doğaldan uzak yapmaz. Bir cerrahı kararında etkilemeyecek tek şey protez fiyatıdır. Cerrahların akıllarına bile gelmez. Meme Büyütme ya da göğüs büyütme ameliyatı ile ilgili diğer sorularınızı,  Merak Ettikleriniz bölümümüzde bulabilirsiniz. Bayan medikal estetik doktorumuz bulunmaktadır.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.