Ruh Estetiği

Ana Sayfa

Aldatma ve Aldatılma Sorunları, Psikolojik Danışmanlık

Günümüzde duygusal ilişkilerde veya evliliklerde en büyük sorunlardan biri aldatma ve aldatılmadır. Aldatma ve aldatılma sorunlarıdır.
Aldatma ve Aldatılma Sorunları, Psikolojik Danışmanlık.

Aldatma, kişilerin benlik algılarına ve ilişkilerine büyük zararlar vermektedir. Aldatma ve aldatılma, kişiler arasında yorucu bir süreçtir. Bazen kişiler affedemez, bazen yaraları sarmaya ihtiyaç duyarlar.

Bazen daha önceki ilişkisinde aldatılmış olan kişiler, yeni ilişkilerinde aldatma korkusundan kendilerini arındıramamaktadırlar Aldatılma sonrası yaşanılan hisleri ve bıraktığı izleri, geçmişte bırakabilmek zor bir süreçtir.

Kişilerin aldatılma sonrasında ilişkilerini sürdürmeyi tercih etmesi ve bununla ilişkiyi sürdürmek için bir destek alması çok normaldir. Her aldatma sonrası çiftler ayrılacak veya boşanacaklar diye bir kural yok. Devam etmeyi tercih edebilir ve yaraları birlikte sarmaya karar verebilirler. İlişkilerini iyileştirmek için birlikte çaba göstermek isteyebilirler.

İnsanların, güvenmek, sevilmek, beğenilmek temel ihtiyaçlarıdır. Kişiler kendilerini mutsuz ve değersiz hissetmeye başladığında, başka birilerinin ona değer vermesi fikrinden hoşlanır ve çareler arayıp, başkalarıyla görüşüp, mutlu olur. Aldatan kişide, aldatmaya devam eder ama içindeki içsel çatışmayı bastıramaz. Vicdani rahatsızlık hissedilmeye başlandığında, suçluluk duygusu artar.

Bu suçluluk duygusu arttığında, profesyonel bir destek almak sağlıklı bir adım olmaktadır.

Aldatılan kişide, kendini değersiz hisseder. İlgi gösterilmeye değer biri olmadığını düşünmeye başlar. İlişkisindeki emekleri, fedakarlıkları, bir film şeridi gibi gözünün önünden geçer. Kendisini haksızlığa uğradığı fikrinden kurtaramaz ve yaralanmaya başlar.

Aldatma ve aldatılma sonrası yaşanan süreçte, aldatma ve aldatılma sorunlarına, profesyonel bir destek, katkı sağlayacaktır.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2022 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.