Ruh Estetiği

Ana Sayfa

Bireysel Terapi, Yetişkin Terapisi

Çoğu insan, yardıma ihtiyaç duymanın, güçsüzlük göstergesi olduğunu düşünür. Her insan hayatta zaman zaman kaygılanabilir, endişelenebilir, kendini hayatta çok gereksiz, önemsiz görebilir.
Bireysel Terapi, Yetişkin Terapisi.

Her insan, hayata ayak uyduramadığını düşünebilir, yaşamda mutlu olmak için amacının kalmadığını düşünebilir.

Kişilerin kendini iyi hissedebilmek, önemli hissedebilmek ve kendine verdiği değeri artırabilmek için, DESTEK İSTEMESİ, çok cesur bir adımdır. Bir güçsüzlük göstergesi değildir.

Bireysel Terapi Nedir?

Kişiler en çok çevresi tarafından anlaşılmadığında moralsiz olmaya başlarlar. Kişilerin kendilerini ifade etmeleri, kendilerini anlamaları ve kabullenmelerine destek olmak, psikoterapi ve yaşam koçunun bir amacıdır. Kişileri kendini tanıması ve farkındalık geliştirme, bir bireysel terapi veya bir bireysel psikoterapi sürecidir.

Bireysel terapi, kişilere kendilerini iyi hissetmesini sağlayarak, yaşamla baş etme yetilerini geliştirmesine yardımcı olur.

Alanında uzman kişilerce verilen bireysel psikoterapi terapi desteği, kişilerin yaşadıkları sorunun çıkış noktası konusunda bir farkındalık geliştirmelerine, yaşadıklarını, kendilerini anlamlandırmalarına ve hayata dönük farklı bir bakış geliştirmelerine yardımcı olan son derece etkili bir süreçtir.

  • travma
  • depresyon ve işlev kaybı
  • duygusal gelgitler
  • cinsel taciz
  • kaygı ve panik
  • kayıp ve yas
  • öfke yönetimi
  • ilişkisel sorunlar
  • iş – yaşam dengesi ve iş yeri stresi

Kişilerin bireysel olarak, kendi sorunlarını, iç çatışmalarını, ilişki problemlerini ve duygusal sorunlarını hafifletmeye yardımcı bir psikoterapi yöntemi olan, Bireysel Terapide, danışan, bireysel olarak, psikoterapist ile çalışır. Bireysel terapi seanslarında, kişiler evli ise veya bir partneri varsa, bu konuda sıkıntılar yaşıyorsa, ihtiyaçlarına göre çift terapisi veya ilişki terapisine devam edebilirler. Evlilik hazırlığında iseler, ihtiyaçlarına göre evlilik terapisine devam edebilirler. 

Psikoterapinin etkileri üzerine yapılan araştırmalar, bireysel terapi seansları sonrasında, psikolojik sorunların oluşturduğu bulguları, bireysel terapinin azalttığını ve sonlandırdığını gösteriyor. 

İstanbul'da Kadıköy'de psikolojik danışmanlık hızmetleri veren,  psikologlarımız veya terapistlerimiz ile iletişim kurmak için: info@estetikmemento.com, 0542 356 34 76

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.