Ruh Estetiği

Ana Sayfa

Çift Terapisi, İlişki Terapisi, Evlilik Terapisi

Çift Terapisi İlişki Terapisi; İlişkilerde, sağlıklı iletişimi sağlayabilmek, farklılıklarını doğru algılayabilme ve sağlıklı tartışabilmelerini sağlayan iyileştirici süreç, çift terapisi ile gerçekleştirilir.
Çift Terapisi, İlişki Terapisi, Evlilik Terapisi.

Duygusal ilişki içindeki çiftlerin, birlikteliklerini daha güzel bir hale getirmek için gerçekleştirilen bir psikoterapi yöntemidir.

Çiftler, zaman zaman birbirinden uzaklaşabilir, zaman zaman birbirlerine yaklaşmaya ihtiyacı duyabilirler. Son derece doğal bir durumdur. Her ilişkinin sıkıntılı dönemleri, inişleri ve çıkışları vardır. Duygusal sorunlarında, dönemsel etkenler sebebiyle, birbirleriyle iletişim kurarken zorlanabilir. İlişkideki sorunlarını, endişelerini çözümlemede iletişim kuramayabilir. Cinsel olarak birbirlerine yakınlaşma sorunları başlayabilir. Zamanla ilişkide bağlanma korkuları, iletişim eksiklikleri, aldatma, cinsel istek azalması olabilir.

Çift terapisi, bir birliktelikte çiftler arasındaki iletişimleri güçlendirmelerini sağlayarak, sorunlarını çözümleyeme çalışır. Çiftlerin farklılıklarını doğru ele almayı hedefler. Sorunlarını veya farklılıklarını, sağlıklı bir şekilde tartışabilmelerini sağlayacak süreci başlatır. Çiftlerin, birbirlerine olan kırıklıklarını veya kırgınlıklarını, bir güven ortamı içinde konuşabilmelerini sağlar. Karşı tarafın, kendisinde hissettirdiği hayal kırıklıklarını,  içerledikleri davranışlarını veya sözlerini, karşılıklı konuşarak, birlikte çözüm üretir. Bu süreçte birbirlerini yargı ve suçlamadan uzak tutarak, süreci devam ettirir.

Çoğunlukla çiftler, ayrılma durumlarına geldiklerinde, çift terapisti ile sorunlarına çözüm getirmeye çalışırlar. Birlikte alınan bu kararın, en pozitif yanı, her iki tarafın gayreti olmaktadır. Kişilerin birlikte gayreti ile ilişki için anlamlı adımlar atılabilmekte ve iyileştirici çözümler geliştirilebilmektedir.

Çift Terapisi Süreci :

  • Kişilerin kendilerini ifade etmek isteklerinin duyulduğu ve anlaşıldığı inancını yeniden kazandırmaya yöneliktir.
  • İlişkiyi etkileyen durumlar ile ilişkideki zorlandığınız alanları görme fırsatı kazandığınız bir süreçten geçersiniz. İlişkiniz ile ilgili ayrıntıları görmek fırsatı, keşfetme imkanını bulursunuz.
  • İlişkilerin daha iyi olması için, çatışmaları olumlu bir şekilde nasıl yönetebileceğini kazandırmaya yöneliktir.

İlişki terapistinden, sadece evli çiftler destek almamaktadır. Birlikte aynı evde yaşayan çiftler, evliliği düşünenler, iş arkadaşları, yöneticiler-çalışanlar da destek almaktadır.

Ebeveyn ve çocuklar ile aile üyelerinin katıldığı bir çift terapisi ise, Aile Terapisi demek daha doğru olmaktadır.

Evli çiftlerin katıldığı ilişki terapisine son zamanlarda evlilik terapisi de denilmektedir.

Profesyonel bir bakış desteğinden faydalanabilirsiniz. Sıkıntı oluşturan problemler, çözümlenmeye başlanır. İlişkiyi iyileştirme süreci başlanır. Değişim süreciyle, konuşulup, denetim altına alındıktan sonra, psikoterapi tamamlanmış olur.

İlişkinizde son zamanlarda hissettikleriniz, aşağıdaki tablodaki gibiyse, çift terapistimizden destek almanızı öneririz. İlişki terapistleri, çiftlere destek olarak, yaşadıkları sorunları ifade edebilme ve çözüm yollarını sunmaktadır.

İlişkinizde cinsel sorunlarınız varsa, cinsel terapi hakkında, ruh estetiği bölümümüzden bilgi alabilirsiniz. Evli iseniz, internette araştırdıkça, evlilik terapisi olduğunu da fark etmişinizdir. Evlilik terapisi hakkında da, ruh estetiği bölümünden bilgilenebilirsiniz. Estetik yazılar bölümümüzde, ruh estetiği blog yazılarımızda diğer blog yazılarımız bulunmaktadır. 

 

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2022 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.