Ruh Estetiği

Ana Sayfa

Cinsellik, Cinsel Terapi, Cinsel Terapist

Cinsellik, insanların en mahrem konularından olup, hakkında konuşmakta sıkıntı duyduğu bir konudur. Bu mahrem konuyu bir cinsel terapist ile paylaşmak zor gelmektedir. Cinsel terapi seansları sonrasında herkes sıkıntısından kurtulmaktadır.
Cinsellik, Cinsel Terapi, Cinsel Terapist.

Cinsellik, bir ilişkinin devamlılığı için belirleyici bir unsur olmasa da ilişkide kişileri birleştirici ve tatmin edici bir konudur.

Bir ilişkinin gelişimi ve değişimi, cinselliğin nasıl yaşandığını doğrudan etkilediği gibi cinselliğin nasıl yaşandığı da ilişkiyi etkilemektedir. Tatmin edici cinsellik, cinsel çekimin çok ötesinde bir deneyimle gerçekleşmektedir. Çiftler arasında cinsellik tıkandığında, çiftler arasındaki yakınlık da bundan etkilenir. 

Cinsellik üzerinde çok konuşulmadığı için, sağlıklı bir cinsel yaşamın ne olduğu yönünde yanlış inanışlar vardır.  Birçok durumda bir birliktelikte ilişkisel ve cinsel doyumun sağlanabilmesi cinsellik hakkında doğru bilgiye sahip olunması ile olabilmektedir. Bir uzman tarafından cinsellikle ilgili doğru bilgilendirmenin yapılması ve bu destek sürecinde kişiler kendi değerlerinin ve beklentilerinin farkına varmasına yardımcı olunması, çiftlerin hem daha sağlıklı bir iletişim kurulabilmelerini ve ilişkilerinin kalitesini arttırmalarını sağlamaktadır.  Sağlıklı bir iletişim sayesinde, fiziken ve ruhen birbirlerini tanımaya başlarlar. Bu tanıma, cinsel yakınlaşmanın kalitesini artırır ve yeni bir ritim kazandırır. İlişki büyüdükçe, kişiler arasında yakınlaşma artar ve cinsellikte gelişir.

Cinsel Terapist ile Gizlilik Esası

Cinsel terapist, konuşmaktan sıkıntı duyulan cinsellik ile ilgili rahat konuşabilmeniz için, öncelikle sizi yargılamadan dinler. Cinsellik ile ilgili bilgilerinizi sizden dinler. Yanlış bilgileri, doğru bilgilerle değiştirir. Seanslarda doğru cinsel bilgilendirme ile, konuşmaktan sıkıntı duyulan konular, cinsel terapistin desteği ile rahat ifade edebilir hale gelmektedir. Cinsel terapide, terapist ile danışan arasında konuşulan her şeyde gizlilik esastır. Her psikolojik danışmanlık terapisinde olduğu gibi, konuşulanlar psikolog ile danışan arasında kalmaktadır.

Cinsel terapi seanslarına kişiler tek başına gidebilir. Ama sıkıntı duyduğu konular, eşi veya partneri de etkiliyorsa, cinsel partner ile seanslara birlikte devam edilmesi önerilir.

Cinsel Terapi Seansları

Seanslar 60 dakikadır.

Cinsel Terapi ile Cinsel Sorunlar Tedavisi

Psikolojik kökenlere bağlı cinsel sorunlar, cinsel terapi ile ilgili özel eğitim almış psikologlar tarafından yapılabilir. Bilimsel verilere dayalı bir tedavidir. Cinsel sorunlar psikolojik sorunlar veya travmalar oluşturduğunda, cinsel terapistler tarafından ortalama 12 seans ile tedavi gerçekleştirilir. Tedavideki başarı oranı % 100’dür.

Tedavide cinsel sorunların yaşanmasına sebep olan, yanlış bilgiler düzeltilir. Seanslarda kişilere doğru bilgileri öğrenmesi için güvenli bir ortam oluşturulur. Seanslar devam ettikçe, doğru bilgilerle, kişiler kendi bedenini keşfetmeye başlar.

Vajinismus, orgazm, disparoni, sertleşme bozukluğu, erken boşalma, cinsel isteksizlik ve uyarılma problemleri, tedavi edilir. Birkaç seanslık cinsel terapi seansları ile tedavi başarılı bir şekilde sonlandırılır.

Cinsel terapi ile ilgili, estetik yazılar bölümümüzde, ruh estetiği blog yazılarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Genital estetik ameliyatları hakkında da, estetik cerrahi bölümümüzden bilgi alabilirsiniz. 

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.