Ruh Estetiği

Ana Sayfa

Depresyon, Depresyon Belirtileri ve Tedavisi

İnsanın yaşadığı olaylar, içinde girdiği durumlar ve yüzleştiği kimi olaylar karşısında zaman zaman keyifsizlik hissetmesi ve moral bozukluğu yaşaması hayatın normal bir parçasıdır.
Depresyon, Depresyon Belirtileri ve Tedavisi.

Sağlıklı kişilerin, olaylar karşısında keder ve üzüntü gibi duygusal tepkiler vermeye başlaması olağandır. 

Bizlerin gündelik dilde depresif duygular olarak adlandırıldığımız bu hisleri yaşamamız, yani zaman zaman depresif hissetmemiz asla bir şımarıklık değildir.

Ancak olaylar ve durumlar karşısında verebilecek olduğumuz bu normal duyguların şiddeti fazla ve süresi uzun sürdüğünde, bu duyguları yoğun bir şekilde yaşamaya başladığımızda bu durum günlük hayatımızı, mesleki hayatımızı ve sosyal hayatımızı etkileyebilir ve yoğunluğu arttıkça günlük işlevlerimizi yerine getiremez hale getirebilir. O nedenle uzun süren üzüntünün, kederin ve umutsuzluğun kendi haline bırakılmaması gerekir.

Depresyon sadece eş dosttan kaçma hali ya da gözyaşı ile ele vermez kendini. Bazen bilindik ve görülen nedenlerle bazen de örtük bir şekilde kendini sadece aşağıdaki gibi ifadelerde gösterir:

Psikoterapi desteği tam da bu noktada, kendimizin bile anlam veremediği sebepsiz ortaya çıkan depresif duygularımızın kaynağını bulmamıza, sıkıntımızın kaynakları hakkında farkındalık kazanmamıza ve yaşamakta olduğumuz yoğun duygular ile daha iyi başa çıkabilme becerilerini kazanmamıza yardımcı olur.

İster sebebi belli, ister üstü örtülü ve sebebi açık olmayan şekilde çıksın karşımıza, depresyon kişilerin tek başına başa çıkabileceği bir durum değildir.  Profesyonel bir destek almak faydalı olacaktır. Terapi desteği birçok açıdan depresyonun kaynağının iyileştirilmesine yardımcı olduğu gibi, ileride depresyonun olası tekrarını önleyebilecek ve hayatla daha iyi baş edebilmemizi sağlayacak becerileri kazanmamızı sağlar.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.