Ruh Estetiği

Ana Sayfa

Evlilik Öncesi, Evlilik Terapisi, Evlilik Terapisti

Evlilik Öncesi danışmanlıkta, bireylerin birbirlerinden beklentileri, kişisel farklılıkları, evliliğe bakış açıları birlikte değerlendirilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri'nde "Evlilik Öncesi Danışmanlık"  bazı eyaletlerde mecburi kılınmaktadır.
Evlilik Öncesi, Evlilik Terapisi, Evlilik Terapisti.

Herkes aşık olduğu veya sevdiği kişi ile birlikte hayatı paylaşmak için evlenir. Evlilikte, bireylerin birlikte alma ve verme dengesini koruması önemlidir. Birlikte paylaştıkları hayata, bireylerin bilinçli bir şekilde kendilerini hazırlamaları gerekmektedir. Beklentilerini, açık ve dürüst bir şekilde ifade edebilme yetenekleri kazandırılmaktadır.

Değişimlerden kaçmak yerine, birlikte sevgiyle adapte olabilmenin kazandırıldığı seanslardır.

Evlilik öncesi danışmanlık, profesyonel bir süreç ve ideal olanı çiftlerin birlikte katılımlarıdır. Seanslar, kişilerin birbirlerini tanımalarını, iletişimlerini güçlendirmelerini ve farklı düşündüklerinde çözüm getirmelerine imkan tanımaktadır. Evlilikte ortaya çıkacak sorunları fark edebilme ve önlemektir. Göz ardı edilen, konuşulmayan konuları ele almak ve değerlendirmek amaçlanır. İlişkinin güzelliklerini ortaya koymaktır. İlişkiyi doyum verici bir hal almasını sağlamaktır.  Danışmanlık, çiftler arasındaki ilişkide, eğitici, önleyici ve geliştirici bir rol oynamaktadır.

Kişiler arasında evlilik kararı almadan önce, kişilerin birbirlerinden yaşamlarındaki beklentilerini gerçekçi bir bir biçimde değerlendirme imkanı tanıyan, önemli bir eğitim programıdır.

Psikolojik danışmanlık hizmetleri arasında, çiftlere veya eşlere olan terapi yöntemleri, çift terapisi veya ilişki terapisi ve evlilik terapisidir. Bu konuda eğitimlerini geliştirmiş psikologlar tarafından, kişilerin iletişimlerini güçlendirmeleri ve birbirlerini tanımaları, terapi seanslarında sağlanmaktadır.

Günümüzde evlilik öncesi danışmanlık hizmetleri almamış çiftlerin sayısı oldukça fazladır. Evli çiftler, ilişkilerinde çözümsüz kaldıklarında, evlilik terapilerini araştırmaya başlamaktadırlar. Eşler, evliliklerinde sorunlar yaşadıklarında, ne kadar birbirlerine karşı iyi niyetli de olsalar, sorunu çözemeyebiliyorlar. Çözümlemek için dışarıdan destek almak istediklerinde, günümüzde ailelerinden farklı olarak, evlilik terapistlerini araştırmaya başlamaktadırlar.  Evlilik terapisi veya çift terapisi ile, çiftlerin sorun haline gelmiş olan etkilenimlerini değiştirmek hedeflenir. Çiftlerin birbirlerini daha iyi anlamasını sağlayarak, ilişkide “ben” yerine “biz” demeye başlamaları sağlanır. Biz olarak birbirlerini doğru anlamaları ve iyi bir iletişim kurmaları sağlanır. Sorunlarını çözerken, doğru iletişim dilini kullanmalarına yardımcı olunur.

Çiftlerin sorunlarını birlikte değerlendirmek önemlidir. Bu yüzden seanslara birlikte katılmaları tercih edilir. Çiftler sonrasında, ayrı ayrı bireysel terapiye devam ederler. Bireysel terapi sonrasında, tekrar bir araya getirilerek, psikoterapi süreci tamamlanır.

İstanbul Kadıköy'de terapistlerimizle iletişim kurmak için : 0542 356 34 76

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.