Ruh Estetiği

Ana Sayfa

Kıskançlık, Bireysel Terapi, Psikoterapi

Birini aşırı sahiplenmek ve kıskanmak, sevginizin ölçümü mü?

Birini çok sevmeniz durumunda, aşırı sahiplenmek veya kıskanmak normal mi?
Kıskançlık, Bireysel Terapi, Psikoterapi.

Kıskanmak veya kıskançlık duygusu, insanın doğasında olan normal bir duygudur. İnsanlık tarihi kadar eski bir duygudur.

Her gün milyonlarca insanın hayatını etkileyen kıskançlık duygusu, kişileri katil olmaya sebep olacak kadar etkileyebilmektedir.

Eğer kıskanmak, karşı tarafın yaşamını etkileyecek boyuta gelirse, karşı tarafın yaşam hakkını etkiliyorsa, önlem almanızda fayda vardır.  Kıskanmak kadar kıskanılmayı beklemekte, önlem alınması gereken bir durumdur.

Hayatımız boyunca, çocukluğumuzdan itibaren karşılaştırmaya ve karşılaştırmaya şartlandırılırız. Kıskançlık duygusunun alt zemini, çocukluğumuz itibariyle gelişir.  Bazen bu duygu öyle yoğunlaşır ki, hayatımızda ciddi sorunlar oluşturabilir. Mantığınızı veya düşünebilme yeteneğinizi kaybedebilir, sağlıksız kararlar alabilir, sağlıksız iletişimler kurmaya başlayabilirsiniz. Hayattan zevk almayıp, genel bir mutsuzluk yaşamaya başlanabilir. Duygular yoğunlaşmadan, başkalarının da yaşamlarını etkilemeden önlemek önemlidir. Bu duygu yoğunlaşmaya başladığında, saklamayın, bastırmayın, önemsiz bir duygu görmeyin. İnsanın doğasında vardır diye geçiştirmeyin. Bu duyguyu fark ettiğinizde önlem almaktan çekinmeyin. Gelecekte mutlu günleriniz için kendinizi ödüllendirin.

Kıskançlık dozunda olduğunda sağlıklıdır ve çiftleri karşılıklı sahiplenmeye tetikleyerek bir arada tutar. Kıskançlığın dozunu kaçırdığınızda, ilişkilerinizde sağlıksız iletişimlerinizin olmaması için, bir uzman yardımı almanız sağlıklı bir gelecek için çaba olacaktır.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.