Varis Estetiği Blog

Hangi Lazerle Varis Tedavisi Ameliyatsız Yapılıyor, Radyofrekans

Lazerle varis tedavisi ile ilgili internette farklı iki konudan ve teknikten bahsedilmektedir. İki laser tedavisinin uygulanan damar yapısının özellikleri farklı olduğu için, araştırırken hastaların kafası karışmaktadır. Herkesin toplardamar sorunu farklıdır. Tedavisi de farklıdır. Çok ince çizgi şeklindeki kılcal damarlardan, bacak üzerinde kabarıklaşmış damarlara da varis denilmektedir. Bu yüzden varis tedavisi için, damarın problemlerine göre farklı yöntemler kullanılmaktadır.
Hangi Lazerle Varis Tedavisi Ameliyatsız Yapılıyor, Radyofrekans.

Çok ince çizgi şeklindeki kılcal damarlardan, bacağın üzerinde solucan ya da makarna gibi olmuş ve kabarıklığı uzaktan fark edilen damarlara varis diyoruz. Bu yüzden varis tedavisi yöntemleri çoktur. Damar yapısının özelliklerine göre tedavi planı oluşturulur.  Damarların varis problemlerine göre, tanımlanmasına göre, farklı lazer ile varis tedavisi uygulanmaktadır.  Lazer teknolojisinde, kullanılan cihaza göre enerji farklılıkları vardır. Temelde aynı şekilde uygulanmasına rağmen, her kişinin damar yapısının sorunları farklı olacağından, farklı lazer enerjileri kullanılır. Bu yüzden çoğu kişi sormaktadır. “Hani lazerle varis tedavisi, ameliyatsız yapılıyordu, ameliyathane koşullarında olmuyordu?”, "Ameliyatsız Varis Tedavisi yöntemleri vardı"

Varis konusunda deneyimli bir kalp ve damar cerrahi uzmanı, hastanın damar yapısının özelliklerine göre hangi enerjiyi kullanacağına karar verip, varis tedavisini gerçekleştirir. Tedavi planı yapmadan, doğru tanı koymak için, doppler ultrasnografi ile damar haritası çıkarılır. Sadece dışarıdan kılcal damar varisleri gibi de gözükse, daha derinde toplardamarlarda problem var mı, kontrol edilmesi gereklidir.

Lazerle Varis Ameliyatları (Radyofrekansla)

Damar İçi Kapatma Tekniği olarak lazer teknolojisi kullanılır. Kozmetik amaçlı, bacağın damarsız gözükmesi için yapılan bir uygulamadır. Toplardamar içindeki kapaklar iyi çalışmadığında veya toplardamar sistemindeki bir tıkanık nedeniyle oluşan varisleri tedavi etmek için kullanılan bir yöntemdir. Ameliyat tekniğidir. Vücut sisteminde kanın ayakuçlarından kalbe taşınmasında tıkanıklıklar ve kaçaklar olduğunda, bu damarların tedavi edilmesi gerekir. Lazerle varis ameliyatları ile varis tedavisi gerçekleştirilir. Varis konusunda deneyimli bir kalp ve damar cerrahı ile başarılı lazerle varis tedavileri yapılmaktadır.

İlerlemiş varis problemlerinde, kişilerin şikayetleri çoktur ve ciddidir. Erken dönemde varisler bacaklarda görüldüğünde tedavi ettirmek önemlidir. Sağlıklı bacaklarda, damarlar, dışarıdan gözle görülmemektedir. Görülmeye başlandığında, erken tedavi önlemlerinin çözümleri daha kolaydır. Ama varis ilerlediğinde, ciltte kabarıklık yapar. Yürüdükçe ve ayakta kaldıkça, şişen damarlar olarak görülür.

Bu ameliyat yönteminde, kişilere genel anestezi uygulanmaz. Belden uyuşturma da gerekmez. Lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Ameliyat öncesi ve sonrasında, ağrı olmamaktadır. Kişi hemen ayağa kalkabilir, yürüyebilir. Ertesi gün hayatına devam edebilmektedir. Bu teknikte damar içine bir iğne yardımıyla girilir, lazer kateteri, problemli kapağın olduğu bölgeye kadar ilerletilir. Lazer enerjisi ile damarın kendi üzerine kapanması sağlanır. Son yıllarda varis ameliyatlarında en sık kullanılan teknik olmasının sebebi, son derece güvenli ve konforlu bir ameliyat olmasıdır. Ameliyatta kullanılan kateterlerin kalitesi, sonuçların başarılı olmasında etkilidir.

Lazerle (Radyofrekansla) Kılcal Damar Varis Tedavisi

Sadece kozmetik amaçlı bir tedavi olan varis tedavisidir. Kişilerin cildine dışarıdan uygulanan bir lazer teknolojisi gerçekleştirilir. Ameliyatsız lazerle varis tedavisi, bu uygulama için tanımlanır.

Kılcal damar varislerini tedavi etmeden, öncesinde doppler ultrasanografi ile damar haritası çıkartılması, bacağı bir bütün olarak değerlendirmek için önemlidir. Büyük damar problemi olup olmadığı tespit edilir. Sadece estetik bir tedavi mi lazerle uygulanmalı karar verilir. Estetik bir tedavi için başvuran kişilerde, damar haritası sonrası, derinlerde damarlarda problemler erken dönemde teşhis edilmekte, tedavi edilerek, varis problemlerinin, sağlık açısından tehlike oluşturması önlenir. Eğer derinlerde veya büyük damarlarda problem varsa, önce problemli olan damarlara tedavi gerekir.

Eğer bacakta altta yatan bir damar problemi yoksa, direkt lazerle kılcal damar varis tedavisi uygulanır. Bir lazer ışını ile cilde direkt uygulanan bir yöntemdir. Bu damarlara, radyofrekans dalgaları da uygulanmaktadır. Bu yöntemde çok az da olsa bir ağrı olabilir. Ağrı olursa, kişi rahatsız olursa, cilt kremlerle uyuşturulup işleme devam edilir. Lazerle kılcal damar varis tedavisinde, tek seans yeterli gelebilmektedir. Bazı kişilerde yeni bir seans uygulamak gerekebilir.

Doğru tedavi, doğru tanı ile başlar. Tedavi başarısını artırır. 

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2018 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.