Varis Estetiği Blog

Skleroterapi ile Varis Tedavisinin Yan Etkisi Var mı?

Skleroterapi ile Varis Tedavisi, en çok uygulanan varis tedavisinden biridir.
Skleroterapi ile Varis Tedavisinin Yan Etkisi Var mı?.

Skleroterapi, ameliyatsız varis tedavilerinden biridir. Uygulamanın yan etkisi var mı diye, muayene olan hastalar tarafından sorulmaktadır. 

·       Güvenli bir tedavidir.

·       İlaç enjekte edilirken, çok az rahatsız olunabilir.

·       Tedavinin bir süresi vardır. Aşamalı Varis Tedavisi ile damarlar birkaç hafta içinde yok olur.

·       Hafik kanama ve morarma olabilir. Çok kısa bir sürede iyileşir.

·       Geniş damar tedavisinde, damar içerisinde pıhtı oluşabilir. Vücut zamanla eritip, yok eder. Bu tedavi sürecinde, damar trasesi boyunca renk farklılı oluşabilir. Kısa bir sürede yok olur.

·       Tedavi sonunda damarlar kalıcı yok olur. Varisler ve örümcek damarlar, ileride başka bölgelerde oluşum gösterebilir.

Varis doktoru, kalp ve damar cerrahisi uzmanı olup, toplardamar yani varis konusunda deneyimli tıp doktorudur. 

 

 

 

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2019 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.