Varis Estetiği

Ana Sayfa

Skleroterapi ile Varis Tedavisi, Köpüklü Skleroterapi

Skleroterapi, ameliyatsız varis tedavilerinden biri olarak, çok popüler bir tedavi yöntemidir. Damar içine ilaç enjekte edilerek, damarı iyileşme yöntemidir.
Skleroterapi ile Varis Tedavisi, Köpüklü Skleroterapi.

Skleroterapi ile varis tedavisinde, damar içine enjekte edilen ilaçla, damarın iyileşme sürecini başlatmak ve kan akışını yönlendirmektir.  Bu süreçle, damarın kapanması sağlanmaya çalışılır. Kapanmış damarlar, vücut tarafından, belli bir süre sonra yok edilir.

Skleroterapi Teknikleri

  • Sıvı Skleroterapi
  • Köpüklü Skleroterapi
  • Ultrason Skleroterapi

Varis doktoru sizi muayene ettikten sonra, doktorun hastanın durumuna göre, hangi tekniği uygulayacağına karar verir.

Doktorumuz, damar sorunlarınız için en uygun olan Skleroterapi yöntemini belirleyerek, bireysel şikayetlerinizi, aile geçmişinizi, tıbbi geçmişinizi, bir bütün olarak değerlendirecektir. Ayrıntılı olarak damarlarınızı değerlendirecek, damar haritanızı çıkaracak ve varis tedavisi için gerekli planlamayı yapacaktır. Skleroterapi tedavisi öncesinde yapılması gereken bütün tanıları saptayıp, sizi iyileştirme sürecini başlatacaktır.

Sizin için en doğru olan Skleroterapi tedavisine karar verecektir. Klinik olarak güvenli bir tekniktir.

Sonrasında, yatak istirahat gerektirmez. 60 dakikadan az bir sürede uygulama gerçekleştirilir. Günlük hayatınıza dönmenizde bir engel yoktur. Hamilelik sürecinde uygulanmamaktadır.

Uygulama sonrası bol yürüyüş tavsiye edilir.

Tedavi sürecine, size özel, varis doktorunuzun çıkardığı damar haritanıza göre, doktorunuzun pratik ve teorik deneyimleri ile karar verilir.

Skleroterapi, kalp ve damar cerrahi uzmanı olup, toplardamarların tedavisinde deneyimli doktorlar uygulamalıdır. Damarların içine ilaç enjekte edilmekte olup, kan akışını yönlendiren bu yötem, mutlaka varis konusunda deneyimli bir varis doktoru olmalıdır. 

Bu tedavinin, "herhangi bir yan etkisi var mı" varis estetiği ile ilgili estetik yazılarda var mı öğrenebilirsiniz. Yan Etkisi Var mı?

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.