Varis Estetiği

Ana Sayfa

Varis Nedir?

Varis bacaklarda toplardamarların genişleyip görünür hale gelmesidir. Hem ağrılı ve hem de görüntü açısından, varis kişilere rahatsızlık vermektedir.
Varis Nedir?.

Deri altındaki toplardamar genişler ve deriden kabarıklaşır, görünür olmaya başlar. Cilt altındaki bu duruma varis denilir.

Ana sebep Toplardamar Hipertansiyonudur. Hipertansiyonu yaratan ise toplardamar içindeki kapaklarının çalışmamaya başlaması veya toplardamarın çalışma mekanizmasındaki tıkanıklıktır.

Toplardamar içindeki kapakların çalışmamaya başlaması, vücutta aşağıdan yukarıya giden kanın, yukarıya gidememesi ve kanın geriye doğru, bacaklara ve ayaklara doğru birikmesidir. Kan aşağıdan yukarıya gidemez ve yukarıdan aşağıya doğru döner. Bunun sonucu toplardamar genişler ve diz altı ile bilek etrafında dışarıdan görülmeye başlar. Deride kabarmalar oluşur. Bu duruma varis denilir.

Toplardamarın çalışma sisteminde, bazı durumlarda tıkanıklık oluşmaya başlar. Toplardamarda pıhtı oluşması, vücutta problem oluşturur. İlk pıhtı oluştuğunda damar tamamen tıkanır. Sonrasında pıhtının erimesiyle, damar içinde bozulmalar başlar. Pıhtı oluşumu ve pıhtının erimesi, damar içinde yapışıklık ve tıkanıklık oluşturur. Bu durum varis oluşumuna sebep olur.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2022 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.