Varis Nedir

Varisin Dereceleri

Varis, CEAP sınıflaması altında derecelendirilen bir bulgudur. Kişilerin varis bulguları birbirinden farklıdır.
Varisin Dereceleri.

Varis bulgusu derecelendirilirken, C0, C1, C2, C3, C4, C5, C6 olmak üzere 6 guruba ayrılmıştır.

Bu gruplara göre, “herhangi bir bulgu yoktur”, “Küçük Variköz Venler”, “Bacakta Şişlik”, “Büyük Variköz Venler”, “Renk ve Koku Değişiklikleri” “İyileşmiş Yara, Ülser” ve “Aktif Yara, Ülser” değerlendirmeler yapılır.

Küçük Variköz Venler, sadece görüntüsel yani kozmetik olarak değerlendirilir. Büyük Variköz Venler, tıbbi olarak kişilere tedavi gerekteren gruptur. Renk ve Koku Değişiklikleri, “İyileşmiş Yara, Ülser” ve “Aktif Yara, Ülser” gruplarının tedavisi oldukça zordur.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2018 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.