Varis Nedir

Varisten Korunma

Variste Koruyucu Tedavi Nedir?

Varisten Korunmak mümkün mü? Variste Koruyucu Tedavi Var mı?
Varisten Korunma.

Vasküler hastalıkların tedavisinde, hastalığın ilerlemesini yavaşlatmak için koruyucu tedaviler günümüzde tercih edilen tedaviler arasındadır. Koruyucu Tedavi cerrahi müdahale olmaması esasına dayanır. Cerrahi müdahale olmadan, damar hastalığı semptomlarının hafifletilmesi sağlanır.

Varisten korunma yöntemleri ile varis oluşumuna sebep olacak hastalığın ilerlemesinin önlenmesi mümkündür.

· Varis çorapları – Vücutta dolaşım sisteminde iyileşme sağlayan, olumlu katkıları olan varis çorapları, bacaklara giyilir. Varis çoraplarının uzuvları sıkıştırarak dolaşıma katkısı olmaktadır. Toplardamar hastalıklarının başlangıcına engel olabilir veya sorunun ilerlemesini yavaşlatabilir. Özellikle cerrah, kuaför, hostes, öğretmen, garson veya aşçı iseniz, mutlaka varis çorabı kullanmanız önemlidir. Varisten korunmada önemli bir koruyucu tedavi olur.

· Diyet değişiklikleri – Her insanın, beslenme alışkanlıklarında besinsel lif olmalıdır. Besinsel lif eksikliği, damar sorunlarımıza sebep olmaktadır. Vücuda lif alımının artırılması, damar fonksiyonlarının korunmasına yardımcı olmaktadır. Tabii ki, diğer gıdaların da sağlıklı şekilde alınması ile olmaktadır. Vücudumuzun genel sağlığı, yediklerimiz ile doğrudan etkilenmektedir. Kilo kontrolü, varisin ilerlemesini engellemede ve varisten korunmada etkili ve önemlidir. Kabız olmamaya, bağırsakların düzenli çalışmasına dikkat etmeliyiz.

· Daha fazla egzersiz – Günlük yaşantımızda yürümeyi yemek yemek kadar, doğal bir hayat kaynağı yapmamız gerekir. Biraz yürümek ve egzersiz, kan dolaşımımızın iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Günlük rutininize daha fazla egzersiz, daha fazla yürümek, yaşam kalitenizi artıracaktır. Uzun süre oturma pozisyonunda olmamalıyız. Eğer uzun süre oturmayı gerektiren bir işiniz varsa, her saatte 1 kez ayağa kalkıp, ofiste biraz dolaşmak bacaklarda kanın birikimini ve bacak şişmesini engelleyebilir.

· Dikkat Edilecekler – Uzun süre ayakta durmak, varisin oluşumunda etkilidir. Uzun süre ayakta durmamaya, çok uzun süre topuklu ayakkabılar giymemeye dikkat edilmelidir. Eğer uzun süre ayakta durmanızı gerektiren bir işiniz varsa, mümkünse ayakları teker teker dinlendirmek için, tabureyi ayak altına alınması bir çözüm olabilir. Tabii ki iş ortamınızda mümkünse. Evde veya iş yerinde dinlenme sürelerinde bacakları biraz yukarıda tutulmasını sağlamak rahatlatıcı olacaktır. Çok sıcak ortamlarda ve güneşte kalmamaya dikkat edilmesi de çok önemlidir.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2018 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.