Varis Tedavisi

Aşamalı Varis Tedavisi

Toplardamar kapaklarının iyi çalışmamasının en sık rastlanan problemi, varis, bacakların alt kısımlarında etkili olup, erken tedavi sürecinde kolay iyileşme gösteren bir sağlık problemidir.
Aşamalı Varis Tedavisi.

“Büyük Safen Ven” ve “Küçük Safen Ven” damarlarındaki problemlerden kaynaklanan varis problemi, damardaki kapaklarının iyi çalışmamasına bağlıdır. “Büyük Safen Ven” için kasık bölgesi, “Küçük Safen Ven” için diz arkası bölgesi, varisin ana kaçağın olduğu, asıl problemin olduğu bölgeleridir. Varisin oluşum kaynağını bulmak için, Doppler Ultrasonografi tetkiki yapılır.

Doppler Ultrason sayesinde, damar haritası çıkarılır. Bu son derecede önemlidir. Büyük sorunlu damardan küçük sorunlu damara doğru takibe alınır. Bu aşamalı varis tedavisi, tedavi için çok önemlidir. Renkli Doppler Ultrasonografi sayesinde belirlenen damar problemleri sonrasında, eğer ana damar yetmezliği problemi varsa kişiler ameliyat edilmeli. Yan dal varisler varsa ve iri ise, ameliyat sırasında temizlenmelidir. Sonrasında, ince damarlara skleroterapi uygulanmalıdır. Eğer çok ince dallar varsa, cilt lazerleri ve radyofrekans tedavileri uygulanmalıdır.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.