Vaser Liposuction Vaser Ultrasonik

Lazer Liposuction ile Vaser Liposucution Farkı

Lazer liposuction, bir lazer ile yağların ısıtılıp, parçalanmasıdır. Vaser Liposuction ise bir ses dalgasıyla yağların parçalanmasıdır. İster lazer olsun, ister vaser olsun, amaç yağları parçalayıp, sıvı hale getirmektir.
Lazer Liposuction ile Vaser Liposucution Farkı.

Liposuction kelimesinin anlamı, yağları almaktır. Halk arasında liposuction kelimesi duyulduğunda, az çok bilgisi olan insanlar tarafından sevilen bir kelime değildir. Çok eski yıllardan beri uygulanan liposuction yöntemi, eskiden cihaz olmadan yağların parçalanıp, yağların alınması idi. Günümüzde klasik liposuction olarak adlandırılmaktadır.

Klasik liposuction’da, cihazlarla olduğu gibi, yağlar parçalanıp, sıvı hale getirilemezdi. Uygulama bölgeleri bazen eşit parçalanamayıp, çukurlaşma gibi uygulama hataları olabiliyordu. Bazen de sıvı haline getirilemeyen, mini yağ parçalarının, dolaşım sistemine karışıp, emboli riski oluşturması, istenmeyen durumlardı. Uygulama sonuçları 3.cü aydan itibaren görülmeye başlanırdı. Çok fazla morarma gözlemlenirdi.

Günümüzde cihazlar sayesinde, yağlar tamamen parçalanıp, sıvı hale getirilebilmektedir. Çukurlaşma problemleri de olmamaktadır. Uygulama sonuçları, 3.cü haftadan itibaren görülmeye başlanmaktadır. Morarma çok az olmaktadır. Hatta hiç morarmayan kişilerin sayısı oldukça fazladır. Morarma süresi de çok kısadır.

İlk çıkan cihazlarla yağ parçalama sistemi lazerli sistemdi. Bu yüzden cihazlarla yağ aldırma yöntemi lazer lipoliz ile tarif edilmeye başlandı. Lipoliz’in kelime anlamı, yağı eritmektir. Lazer de bir ışınla yağı erittiği için lazer lipoliz denilir. Eğer 1 litreden fazla yağ parçalandıysa, yağın vücut dışına alınması gerekmektedir. Bu tekniğe de lazer liposuction denilir.

Son yıllarda tıpta teknoloji geliştirilmeye devam edildiğinde, vaser teknolojisi geliştirildi. Vaser ile az miktarda yağ parçalanıp sıvı hale getirilirse, vaser ultrasonik denilir. Eğer çok miktarda yağ parçalanıp, sıvı hale getirilirse, bu tekniğe de vaser liposuction denilir.

Vaser liposuction’un ile operasyon sonrasındaki vücuttaki ödem dönemi kısadır. Yağlar homojen yani eşit şekilde parçalanıp sıvılaştırılır. Bu yüzden yağ aldırma yöntemlerindeki çukurlaşmalar görülmemektedir.

Lazer Liposuction ile Vaser Liposuction arasındaki fark konusunda sorularınız için mail gönderebilirsiniz.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2018 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.