Vücut Estetiği

Karın Germe Abdominoplasti

Vücut estetiğinin ve karın estetiğinin en önemli ve en kapsamlı ameliyatlarından biri karın germe ameliyatıdır. Karın bölgesinde vücudun diğer bölgeleri ile orantısızlık gözlemlendiğin de, karın bölgesi estetik açıdan görünümünü kaybetmektedir.
Karın Germe Abdominoplasti.

Karın bölgesinde estetik görünümün, şekil bozukluklarının cerrahi operasyonla düzeltilmesine KARIN GERME AMELİYATI denir. Hem kadınlar hem de erkekler için uygulanabilen bu operasyonda, çatlaklarınız, deri fazlalıklarınız ve deri altındaki yağ dokularınız için çözümler getirilmektedir. Fazla deri alınır, yağ dokunuz çıkarılır, kaslarınız gerilir. Göbek deliği altında ki bölgede oluşan, gördüğünüzde hoşlanmadığınız deformasyonlar ameliyatla son bulur. Kilo alıp sürekli vermiş olabilirsiniz. Deriniz elastikiyetini kaybetmiş olabilir. Karnınız sarkmış olabilir, göbeğiniz de gevşemeler olabilir. Kaslarınızda anatomik zayıflamalar olabilir. Tüm bunlar karın germe ameliyatı ile çözüm getirilen problemlerdir. Karın alt bölgenizde ki problemlerinizi, plastik cerrahlar, cerrahi girişimleri ile düzeltip, kişileri mutlu etmektedirler. Mutlu olan kişiler, sosyal yaşamlarında, cinsel yaşamlarında güvensizliklerini gidermektedirler. Karın Germe operasyonu olan hastalar, tavsiyeyi en çok yapan estetik hastalarıdır. Kim istemez ki ince bir bele sahip olmak,  sıkı-gergin bir karına sahip olmak, kim istemez ki göbeksiz olmayı… Spor, diyet v.b herşeyi yaparak, yağlarından kurtulmak için uğraşan birçok insan vardır. Bazen herşeye rağmen inatçı yağlardan, şekil bozukluklarından kurtulmak zordur. İdeal kiloya sahip olmanıza rağmen, aynaya baktığınızda sizi görsel olarak mutsuz eden şekil bozukları, vücut fazlalıkları vardır. Vücut estetiğinizi beğenmezsiniz.  

Mini Karın Germe ve Tam Karın Germe Arasındaki Fark

İsimlerinden de anlaşılacağı gibi, tam karın germe daha kapsamlı bir ameliyattır. Aynaya bakıldığında, vücutta memnuniyetsiz olunan bölgeler değerlendirirken, bazen kişiler problemlerini küçük görebilmektedirler. Deformasyonları fazla olmasına rağmen, internetteki araştırmalar sonrasında Mini Karın Germe'ye uygun olduklarını düşünmektedirler. Karın bölgesi sarkıklıkları, yağları fazla olmasına rağmen, Mini Karın Germe isteyebilmektedirler. Bu durumda doktor konuyu gerek daha önce muayene olduğunuz doktorlardan gerekse internetten konuya çok hakim olduğunuzu düşünüp, sadece mini karın germe ile çözüm getirmesini istediğinizi düşünebilir. Cerrahın, doğru bir değerlendirme yapması için, karşılıklı olarak iyi bir iletişim kurunuz ve beklentilerinizi iyi dile getiriniz. Bunun sonrasında size Mini Karın Estetiği mi, yoksa Tam Karın Estetiği önermesi önemlidir. Mini ve Tam Karın Estetiği için fark teknik bir konudur. Bu iki estetik ameliyat arasındaki farkı muayeneniz sırasında öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatı

Doğum yapmış olan kadınlarda eritilemeyen yağlar, kas zayıflıkları ve çatlaklar gözlemlenir. Cilt-deri gevşemiştir. Doğum, kadının vücudunun tüm metabolizmasını etkiler. Tıbbı olarak doğumla birlikte emzirme sürecinin başlaması ile yağ dokusu erimeye başlar. Emzirme süreci ile kadınlar kilo vermeye başlarlar. Ama bazı kadınlar kolay vermezler. Karın, kalça ve basen bölgelerinde aynaya baktıklarında fazlalıkları görüp çok mutsuz olmaktadırlar. Bazı kadınlarda da kolay kilo vermesine rağmen, yağlar gittikçe gevşemeler- sarkmalar başlar. Kasların zayıflaması herşeyi hızlandıran bir süreçtir. Doğum sonrasında birçok kadına sadece yağ aldırma operasyonu yapılır. Yeterli sonuçlar alınır. Ama bazen karın estetiği, yağ aldırma ile sadece düzeltilemiyor. Karına estetik bir şekil verebilmek için karın germe ameliyatları uygulanır. Sadece doğumun üzerinden 1 yıl geçmesi gerekmektedir. Bu ameliyatın başarılı uygulanması için sağlıklı olmanız gerekmektedir. Daha önceden geçirdiğiniz ameliyatlar, kullandığınız ilaçlar ve sigara ameliyatın planlamasında ve doktorunuzun onay vermesinde önemlidir. Bu ameliyat göbek deliğinizin alt bölümünde deri ve yağ dokunuzun çıkarılması olduğu için mutlaka bir skar iziniz olacaktır. İzin olduğu yer, sezeryan izi ile aynı kısımda, bikini içinde kalan bir izdir. Bu skar izinin sizi mutsuz edip etmeyeceğine karar vermeniz için bir ayna karşısına geçmenizi rica edeceğiz. Aynada yağ fazlalıklarınıza ve vücut estetiğinizde sizi mutsuz eden karın bölgenize bakınız. Sonra hayal edip, fazlalıklarınız ve sarkmalarınızın kaybolduğunu düşününüz. Sonra bikini bölgenizde de bir iz düşünün. Görünmeyen bir kısımda ten renginizin tonlamasına yakın bir skar izi mi sizi mutsuz eder, yoksa gördüğünüz fazlalıklar mı? Bu ameliyatı olanlar, güzel bir vücut estetiğine kavuşmanın mutluluğu ile skar izi olduğunu bile unutmaktadırlar. Günümüzde skar izleri, kalıcı makyaj uygulaması ile de giderilebilmektedir. Kalıcı makyaj uygulaması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kadın estetik cerrah veya kadın estetik doktoruna tercih durumunda sorularınızı sorabilirsiniz.  

Obezite Problemlerinde Karın Germe Çözüm mü?

Aşırı kilo fazlalıklarınız varsa, obeziteye yakın veya obezite iseniz, karın germe tedaviniz için uygun değildir. Bunun için obezite uzmanlarına danışmanız gerekmektedir.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.