Lazer Lipoliz - Lazerle Yağ Aldırma

Lazer Liposuction ile Liposuction Arasındaki Fark

İki yöntemi kıyasladığımızda, lazer liposuction daha avantajlıdır. Fakat her kişinin deri elastikiyeti, yağ depolanmaları, yağların depolandığı bölgelerin sayısı, beklentileri, vücut orantısızlıkları farklıdır.
Lazer Liposuction ile Liposuction Arasındaki Fark.

Kanüller yardımı ve aspiratör yardımı ile plastik cerrahın, vücut şekillendirmesi için yağları dışarı alması klasik liposiction ameliyatıdır. Bu işlem lazer cihazı yardımı ile yapılıp, vücut şekillendirilirken, yağlar lazer cihazı ile eritilip parçalanmasına Lazer Liposuction denir. Bazen yağlar lazer cihazı ile eritilip, yağlar dışarı alınmaz. Buna da Lazer Lipoliz denilir. Eritilip alınırsa, lazer lipolize devam edilirse, lazer liposuction.

Lazer Liposuction İle Liposuction Farkı

  1. Her iki yöntemde de kanüller kulanılır. Kanüllerin mm çapları farklıdır.
  2. Klasik yöntem, plastik cerrahın bilek gücüdür. Lazer, plastik cerrahın kendi enerjisi ve lazer cihazı ile işlemi gerçekleştirmesidir. Lazerde de doktorun deri elastikiyeti ve yağ alımı tecrübesi, klasik yöntem tecrübesi ile aynıdır.
  3. Lazer uygulamasının, işlem süresi daha kısadır. İyileşme süreci daha hızlıdır.
  4. Lazer ile yapıldığında morluk ve şişlikler daha azdır.
  5. Klasik yöntemde korse kullanımı daha fazladır.
  6. Kol, diz çevresi, gıdı gibi bölgelerde lazer kullanılmaktadır. Klasikle bu bölgeler zordur.
  7. Lazer uygulamasında gevşek deri sıkılaştırılabilir.
  8. Lazer liposuctionda kanama riski yoktur. Klasikte de ciddi bir kanama yoktur.
  9. Lazer yönteminde lokal anestezi kullanılabilir. Klasik yöntemde bölgesine göre genel anestezi de kullanılabilir.
  10. Kişiler arasında lazer uygulamasında yanıkların oluştuğu söylenir. İşini iyi yapan, cihazı kullanmasını iyi bilen doktorlarda böyle bir problem yaşanmaz.

 

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.