Yüz Estetiği

Alt Çene ve Üst Çene Ameliyatları (Elmacık Kemiği)

Burun, çene, yanaklar, kaşlar ve göz kapakları yüzümüzde birbirleri ile orantılı olduğunda estetik bir görünüm sergilemektedir.
Alt Çene ve Üst Çene Ameliyatları (Elmacık Kemiği).

Çene Estetiği

Yüzün genel yapısını çeneler ve burun belirler. Büyük veya küçük olmaları, eğri olmaları estetik açıdan güzelliğimizi bozar, kişilere sıkıntı verebilir. Burun estetiği için başvuran kişilerin yüzlerinde görsel güzelliğin kazandırılması için plastik cerrahlar, çene estetiği operasyonlarını önermektedir. Yüzünüzde çene dışında hiçbir orantısız bir bölgeniz de olmayabilir. Yüze uygun, güzel ve doğal bir görünüm kazandırılabilmesi için çene büyültülmekte veya küçültülmektedir. Alt ve üst çene (elmacık kemiği)’de kemik gelişimi yetersiz olduğunda yüzde eksik bir görünüm gözlemlenir. Kemik gelişimi yetersiz olduğunda, eksiklikler estetik ameliyatlarla düzeltilebilir. Bu işlemlere alt çene estetiği veya üst çene estetiği ameliyatları denmektedir. Alt ve üst çene estetiği operasyonları, genel olarak çeneleri büyütmek veya küçültmek amacı ile yapılmaktadır. Çene ucu, normalden küçük olabilir. Burun şeklinde de şekil bozuklukları varsa, çene ucu problemleri daha çok fark edilir. Çene estetiği ve çene ucu ameliyatlarında, güzel ve estetik bir şekil vermek için protezler kullanılabilir. Medporprotezleri en çok kullanılan ve güvenilir olan protezlerdir.

Kemik eksiklerini doldurmak için kullanılan protezler, vücutla uyumludur. Bu protezler, vücutta reaksiyon göstermeyen maddelerden yapılmaktadır. Güvenirliliğini ispatlamış protezlerdir. Ameliyatlar, genel anestezi ile plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Ortalama bir saat süren operasyonlardır. Operasyon sonrası herhangi bir iz görülmemektedir. Cerrahi bir estetik ameliyat olduğu için bir hafta boyunca çene etrafınızda şişlikleriniz olabilir. Çene estetiği sonrası, çenenize yerleştirilen protezler, sağlığınız açısından bir problem oluşturmamaktadır. Beslenmek için çiğneme probleminiz olmamaktadır.

Ameliyat sonrasında iyileşme sürecinde, ağız içi bakımınız çok önemlidir. Muayenenizde ve ameliyat sonrası kontrollerinizde ayrıntılı bilgilendirilmektesiniz. Alt çene estetiği veya üst çene estetiği operasyonları sonrasında, aynaya baktığınızda estetik açıdan güzel bir fark gözlemlenir. Ameliyat sonrasında ağır sporlara belli süre ara vermeniz gerekmektedir. Belli bir süre uzun yürüyüşler yapmamanız gerekmektedir. Bu konuyu muayeneniz sırasında doktorunuz size belirtecektir.  

Elmacık Kemiği Estetiği

Yüzümüzde yanaklarımızın çökük olması veya yanak dolgunluğunun olmaması, yüzün güzel ve doğal görünümünü engeller. Yüzümüze uygun ve doğal bir görünüm kazandırılması için elmacık kemiği ameliyatları gerçekleştirilir.

Televizyon ve dergilerde, ünlü olan kişilerin fotoğraflarına baktığınızda yanaklarını hep dolgun olduğunu ve elmacık kemiklerinin küçük olmadığını görürsünüz. Elmacık kemiği protezleri ile yanaklara güzellik, yüze güzellik kazandırılır. Protezler, yanaklara yerleştirildikten sonra, elmacık kemiklerinde dışarıya doğru bir çıkıklık oluşturur. Ameliyat sonrasında yanaklara dolgunluk kazandırılır. Yüzünüzde ideal, doğal ve güzel bir profil oluşturulur. Genel anestezi ile yapılır.  Ameliyat süresi ortalama bir saattir. Ameliyat sonrasında, yanaklarda gerginlik olabilir. İlk saatlerde ağrı kesicilerin etkisi ile ağrınız olmamaktadır. Şişlikler ve morluklar olabilir.  

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.