Yüz Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Blefaroplasti

Göz kapağı, erken yaşlarda gözlerin fazla yorulmasına bağlı olarak torbalanma gösterebilir veya sarkmalar gözlemlenebilir. Bunun için göz kapağı ameliyatı yapılır.
Göz Kapağı Estetiği Blefaroplasti.

Göz kapağı derisi çok narindir. Altındaki hareketli kaslara yapışıktır. Alt Göz Kapaklarında ve üst göz kapaklarında şekil bozukluklarının, deformasyonlarının ve deri sarkmalarının düzeltilmesi ameliyatına Göz Kapağı Estetiği denir. Göz Kapağı ameliyatlarına Blefaroplast'de denilir. Plastik cerrahların, alt göz kapağı veya üst göz kapağında, gerçekleştirdikleri göz çevresi gençleştirme operasyonlarıdır. Gözlerimiz iletişim organımızdır. Göz kapağı ameliyatı olan kişiler, etraflarında bu ameliyatı olduğu kolay kolay anlaşılmadığı için, çevresi tarafından, hayata daha pozitif bakmaya başladığı düşünülür. Daha güleryüzlü oldukları düşünülür.  

Göz Kapağı Estetiği Niçin Yapılır?

Göz kapağı estetiği ameliyatları, daha genç görünmek, daha iyi görmek ve dinlenmiş bakışlara sahip olmanız için yapılır. Göz kapağı estetik ameliyat olup, plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Kişiler deri sarkmaları nedeni ile görme problemi yaşadıklarından, sağlık nedeni ile yapılan bir estetik ameliyatıdır. Göz kapaklarında kişiler yağ dokusu fazlalığından, görsel olarak şikayetçi olabilirler. Ameliyat sırasında yağ fazlalıkları çıkarılırken, deri ve kas fazlalıkları da çıkarılır. Göz Kapağı şekil bozukluklarından şikayetçi olan kişiler, en çok kendilerini yaşlı göstermesinden dolayı, plastik cerrahlara başvururlar. Bazı kişilerde yaş ilerledikçe, görme problemleri de yaşanmaktadır. Kişiler görme problemi yaşamamak ve genç görünmek için bu ameliyatı olmaktadırlar.

Alt Göz Kapağı Estetiği

Göz Estetiği Ameliyatlarında, göz çevresindeki siyah dairesel çizgiler, gözaltı torbacıkları ile ilgili ise, bir miktar düzeltilebilir. Ama alt göz kapağı cildinin koyu görüntüsü düzeltilememektedir. Gözaltı morlukları için, medikal çözümler uygulanmaktadır. Işık Dolgusu Redensity 2 ile Göz Altı Morlukları Tedavisi hakkındaki estetik yazılarımızı, internet sayfamızın ana sayfasında yer alan estetik yazılar bölümünden araştırabilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiğini Kimler Yapar?

Göz kapağı estetiğini yapan  kişinin, bir plastik cerrahi doktoru olması gerekmektedir. Doktorun, göz kapağı ameliyatlarında deneyimi çok önemlidir. Pratik uygulaması iyi olan plastik cerrahlar, göz kapağı ameliyatlarında, ne kadar yağ dokusu alınması gerektiğini iyi planlar. Tecrübeleri ile göz kapaklarına, başarılı estetik dokunuş gerçekleştirirler. Alt Göz Kapağı veya Üst Göz Kapağı ameliyatları lokal anestezi ile yapılır. Bazen doktorun değerlendirmesi ile genel anestezi ile de yapılabilir. Göz kapağı estetiği ameliyatları, estetik ameliyatlar arasında en hızlı iyileşme gösteren ameliyatlardır. En kolay operasyonlardandır.

Göz Kapağı Ameliyatı ile Amaç Nedir?

Genetik özelliklere ve yaşa bağlı olarak zaman içinde değişiklikler gözlemlenebilir. Bu değişiklikleri iki gruba ayırmak mümkündür: 1.    Derinin sarkması ve kırışması ile meydana gelen değişiklikler, 2.    Göz kapaklarında bulunan yağların oluşturduğu torbalanmalar.

Göz Kapağı Ameliyatında İz Olur mu?

•    Üst göz kapağı için kesi, göz kapağının katlanma yerinden yapıldığı için, gözler açıkken hiç bir iz görünmez. •     Alt göz kapağı kesisi, kirpiklerin altından yapıldığı için yine iz görünmez. •    Göz kapakları ameliyatı,  insan derisinde en az iz bırakan ameliyatlardır.

Göz Kapağı Ameliyatı ile ilgili merak edilen sıkça sorulan sorular, sağ tarafta, merak ettikleriniz bölümündedir. 

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.