Yüz Estetiği

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Saçlar ve kaşlar arasındaki bölgede çizgilenmeleri, sarkık, ağlamaklı ifade olan bakışları, pozisyonu değişmiş kaşları kaldırarak gerçekleştirilen estetik operasyonlara Kaş Kaldırma Ameliyatı veya Kaş Estetiği Ameliyatı denilir.
Kaş Kaldırma Ameliyatı.

Erkek ve kadınlarda farklı kaş yapıları ve şekilleri vardır. Yüzdeki tüm organlar birbirleri ile orantılıdır. Orantısız olan yerler, şekil bozuklukları ile bizi görüntüsel olarak rahatsız eder. Kaşlar, gözler ve burun ile belirli bir açıda uyum gösterir. Kaş, göz ve burun arasındaki uyumsuzluk estetik açıdan ve güzellik açısından eksiklikler oluşturabilir. Kaşlarımızın şekli, bakışlarımızın estetiğini etkilemektedir. Çeşitli sebeplerden düşük görünüme sahip olan kaşlar, kişilere mutsuz ifade verir. Karşıdan hep yorgun oldukları düşünülür. Kaş kaldırma operasyonu ile kişiler mutsuz ifadeden kurtarılıp yüzlerine canlı bir ifade kazandırılır. Burun ve gözler ile uyumlu bir görüntü sağlanır. Kaşlardaki sarkmalar ve gevşemeler cerrahi operasyonla giderilir, kişilere güzel estetik bakış kazandırılır. Yüz, genel olarak değerlendirildiğinde, kaşların pozisyonu bu değerlendirmede oldukça önemlidir. Ameliyatla yüz gençleştirme ameliyatlarında çok önemli bir değerdir. Yaşınız ve cinsiyetinize göre kaş kaldırma ameliyatı planlaması yapılır. Kaş Kaldırma Kimlere Uygulanır? Orta yaşlı ve genç yaştaki kişilere uygulanmaktadır. Kaş Kaldırmak İçin Ameliyat Şart mı? Kaşa istediğiniz görüntüyü vermek için kaşlarınızı aldırabilirsiniz. Profesyonel bir kalıcı makyaj uzmanı tarafından gerçekleştirilen kalıcı makyaj uygulamasında istenilen şekil verilebilir. İyi bir plastik cerrah, bakış estetiği konusunda uzmanlaşmış ise, botox ile de kişilere kaş şekli verebilir. Ameliyattan korkan kişilere botox önermekteyiz. Botox, yılan zehirinden üretilen bir ilaç değildir. Ayrıntılı bilgileri estetik cerrahi bölümümüzde, botox bölümünden öğrenebilirsiniz. Kaşlara estetik açıdan tüm çözümler getirilmektedir. Kalıcı Makyajla ile de memnun edici çözümler getirilmektedir. Kaş Kaldırma Ameliyatı Teknikleri Askı ve Endoskopik Kaş Kaldırma yöntemleri vardır.  

Kaş Kaldırma Ameliyatı İle İlgili Merak Edilenler

Kaş Kaldırmada, Kaşlar Ne Kadar Kaldırılmalı? Kişilerin, muayene esnasında beklentileri dinlenir, nasıl bir şekil istedikleri değerlendirilir. Plastik cerrahlar, bir bütün olarak değerlendirirler. İstekler, sizi doğal görünümden uzaklaştıracaksa, bu size belirtilir. Karşılıklı muayene sonrasında, düz, yüzünüzle uyumlu ve çekici bir şekil vermek için ameliyatınız planlanır. Kaş Kaldırma Kalıcı mıdır? Endoskopik kaş kaldırma ile verilen şekil kalıcıdır. Yıllar ilerledikçe, yaşımız ilerledikçe bütün alın sarkacağı için, kaşlar azıcık aşağı inecektir. Kaş Kaldırma Ameliyatı Mı, Şakak Germe mi? Şakak germe, kaş kaldırma ameliyatının üstü bir ameliyattır. İkisinin birlikte yapıldığı kişiler vardır. Kişilerin yaşlarına göre, göz çevresindeki kırışıklıklar, kaz ayaklarının da açılması için şakak germe ameliyatı önerilir. Kaşların ortasına dokunulmazsa, sadece ŞAKAK GERME ameliyatı denilir. Alın bölgesinde sağ ve sol olmak üzere iki şakak bölgesi bulunmaktadır. Şakak Bölgesinde yapılan estetik operasyonlar, Şakak Germe operasyonudur. Kaş Kaldırma ile Alın Germe Ameliyatları Arasındaki Fark? Alın germe ameliyatı 40 yaş üstü kişilerde oluşan çizgiler ve kırışıklıklardan kurtulmak için yapılan bir ameliyattır. Kişilerin, yılların kendilerinde oluşturdukları deformiteleri gidermek ve gençleşmek için yapılır. Kaş Kaldırma ise genç insanlarda yapılabilen ve sadece kaşlara şekil kazandırmak için yapılan bir ameliyattır. Kaş Kaldırma Ameliyatında Vidalar Takılır mı? Kişilerin beklentilerine, ihtiyaçlarına ve bu ameliyatla beraber gerçekleştirilecek diğer ameliyatlara göre cerrah, hangi yöntemi seçeceğine karar verir. Bu ameliyatla birlikte göz kapağı estetiği, alın germe, şakak germe, yüz germe v.b ameliyatlar yapılabilir. Ameliyatının planlamasında karar verilen kaş kaldırma yöntemine göre iz olur. Saçlı deride çok az, küçük bir kesi olur. Saçlı deride olduğundan dışarıdan görünmez. Kullanılan vidalar, zamanla eriyen vidalardır. Endoskopik Kaş Kaldırma yöntemini kullanmaktayız. Bu yöntemde ciddi bir kanama ve enfeksiyon oluşma ihtimali çok düşüktür. Neredeyse yoktur. Kaş Kaldırma Ameliyatı ile Çekici Bakışlara Sahip Olunur mu? Kadınların en etkili iletişimi bakışlarıdır. Birçok kadın çekici bakışlara sahip olmak için kaş kaldırma estetiği yaptırmaktadır.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası

Genel anestezi veya lokal anestezi ile de yapılır. Ortalama 1 saat sürmektedir. Ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir. Anestezi alınacağı için, ameliyat öncesi kan tahlilleri yapılacaktır Kişiler aynı gün taburcu edilmektedir. 2-3 gün morluk ve şişlik görülebilir. 3 gün sonra işe dönebilirsiniz. Endoskopik kaş kaldırma yönteminde kanama ihtimali neredeyse yoktur. Doktorunuz her kontrolünüzde, bir sonraki kontrol süresi hakkında sizi bilgilendirecektir. Kaşlarda sarkıklık varsa, sadece kaş kaldırma operasyonu yeterli olmayacaktır. Alın germe veya şakak germe ameliyatları ile beraber yapılabilir. Alın germe ve şakak germe ameliyatlarını ilgili bölümümüzden öğrenebilirsiniz. Taburcu olduktan 2 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Öncesinde mutlaka doktorunuza danışınız.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2022 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.