Yüz Estetiği

Yağ Enjeksiyonu ile Yanak Dolgunlaştırma Yöntemi

Yağ Enjeksiyonu ile Yanak Dolgunlaştırma Yöntemi Kalıcı mıdır? Yağ Enjeksiyonu mu yoksa Hyaluronik asit içerikli hazır dolgu malzemeleri mi?
Yağ Enjeksiyonu ile Yanak Dolgunlaştırma Yöntemi.

 

Yağ Enjeksiyonu ile Yanak Dolgunlaştırma Kalıcı mı?

 

Yüz bölgesinde yanaklardaki doku kayıpları yüzün hızlı sarkmasına ve yaşlanmasına sebep olmaktadır. Yüzdeki çizgiler, kırışıklıklar ve sarkmalar artar.

Doku kaybı fazla olan kişilerde, hazır dolgular yeterli olmayabiliyor ve aynı zamanda maaliyetli olmaktadır. Yanaklarda fazla doku kaybı olduğunda, hazır dolgularda tek enjektör yeterli gelmeyebilir, genelde 3 enjektör en az ihtiyaç duyulabiliyor.

Hazır hyalüronik asit içerikli dolgularda 3 adet enjektör kullanılması gereken kişiler için, yağ enjeksiyonu ile yanakları dolgunlaştırma yöntemi daha iyi bir çözüm olmaktadır. Hem de daha ekonomik olmaktadır.

Vücutta bölgesel yağlanma olan karın, bel-simit, basen gibi bölgelerden yağların alınıp, yanaklara enjekte edilmesi yöntemine, yağ enjeksiyonu dolgunlaştırma denilir.

Yeni yağ alımı teknolojileri sayesinde, yüz bölgesine transfer edilen yağ hücrelerinin, hava ile teması az olduğundan, uzun süreli kalıcılık sağlanabilmektedir.  Bu kalıcılık, hyaluronik asit içerikli hazır dolgu maddelerinin ile dolgunlaştırmadan, yağ enjeksiyonu yöntemini daha avantajlı sağlamaktadır.

İlk uygulamadan sonra transfer edilen yağların, % 40'ı yüz bölgesinde kalıcılığını sürdürür. Yanak bölgesi çok hareketli bölge olmadığı için, başarılı sonuçlar olmaktadır. Popo ve bacak bölgelerine göre, yanak bölgesi daha başarılı sonuçların alındığı bir bölgedir. 1.5-2 yıl sonra yenilenmesi gerekmektedir. Bu klasik yağ enjeksiyonu yönteminin kalıcılık süresidir.

Günümüzde tıptaki yeniliklerle, kök hücre yöntemi ile yağ enjeksiyonu uygulaması yapılmaktadır. Kök Hücreli yağ enjeksiyonunda, yağ transferinin % 70'i kalıcılık gösterir. Bu sayede son zamanlarda kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Ameliyathane koşullarında lokal anestezi ile uygulanmakta olup, aynı gün taburcu edilirsiniz. İlk 1 hafta hafif morluklarınız olabilmektedir. İyileşme süreci itibariyle, yüzünüzde rahatsız olacağınız bir görüntü olmamaktadır. Yüzünüzle uyumlu yağ transferi sağlanır.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2022 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.